AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 31-05-2010, 17:20   #11
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Unhappy Re: Moniloza marhúľ

P. Marmil.
Niekoľko rokov som mal fólie a preto viem ,že v dnešnej dobe sa to bez chémie skutočne nezaobíde. Je len otázkou, do akej miery ju použijete. Pokiaľ dodržíte isté pravidlá, nevidím dôvod, prečo nie.Podľa Vás by asi bolo treba zlikvidovať všetky výskumné ústavy, ktoré roky sa pokúšajú vyvynúť dostatočne účinné látky na ochranu plodín. Tí vývojári si myslím ,že tiež nakupujú a konzumujú ovocie a zeleninu ošetrenú týmito prostriedkami . Tak že sú to všetko sebevrahovia, alebo sa mílim?Vy keď ste chorý, lekár Vám predpíše lieky , vyhodíte ich tým ,že je to otrava, chémia, alebo ích užívate a vyliečite sa.
Mimo toho, asi v 90-siatich rokoch , keď začínal bum s bio-produktami ,čítal som jeden článok ,kde popisovali (podotýkam v rakúsku)na trhu predávajúceho , ktorý mal aj takzvané bio jabĺčka. Boli drobnejšie, sem tam červivé a menej vzhľadné, ako tie druhé, avšak o mnoho drahšie. Neskoršie sa prišlo na to, že to bol v podstate odpad z bežnej produkcie. Tak že nedajte sa oklamať červíkmi.
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 02-06-2010, 22:41   #12
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Moniloza marhúľ

Váž. p. Ctibori, Zdá sa, že nie ste veľmi naklonený ekologickému hospodárstvu. Miešať do kopy liečivá a pesticídy, trošku divoké ......prirovnanie. Ja nikoho nenútim, vyslovil som len svoj názor a za nim si stojím. Striekajte, sypte kuprikol na mahule, je mi to jedno. Je to len znásilňovanie prírody - dosahovať výnosy, množstvá za každú cenu, bez kazu, červíka a hlavne bez chuti - ja tomu hovorím vyvarená špongia, to čo predávajú v obchode.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-07-2010, 21:31   #13
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Re: Moniloza marhúľ

Plne súhlasím s členmi papa.george a konvoit,bez chemii to nepôjde,len ide o to aby tá chémia čo sa používa bola normovaná a uznana svetovýmy normamy.
Dnes ake sú poveternostne podmienky to už inak nepôjde!
Už dnes som zvedavý aký bude budúci rok pre nás záhradkárov???

Hlavatý!
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..