AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 14-04-2017, 12:22   #131
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
No chcem sa opytat:napriklad pride my zmluva od PPA pojdem ju podpisat tym padom zacnem plniti toto co som si dal do podnikatelskeho planu...Moze sa stat ze za cca 3roky splnim to co som tam uviedol poslem im vyzvu o doplateni zvysnych penazi a ze som splnil tym padom svoj plan a pre mna to konci?lebo ked splnim plan cca za 3 roky tak tak by to malo byt nie,dakujem ...
Peter82, preštuduj si prosím Ťa trochu tú výzvu lebo o tom nevieš nič a zrejme Tvoje podnikanie začína alebo rozbieha nejaká agentúra, zrejme pre peniaze. Ak Tvoj projekt prejde a vyberú Ťa, žiadosť o platbu vo výške 70% môžeš podať najneskôr do 6 mesiacov odo dňa podpísania zmluvy o poskytnutí NFP ( Výzva, bod 2.8.5 ). Do 9 mesiacov musíš zahájiť realizáciu podnikateľského plánu ( 2.8.6 ). Teda ak si rastlinná výroba zrejme ešte tento rok prípravou pôdy (orby). Do 18 mesiacov od zahájenia realizácie podnikateľského plánu sa musíš aktívnym poľnohospodárom v zmysle ustanovení o priamych platbách - musíš mať pozemky vlastné alebo prenajaté a žiadať na okresnej PPA dotácie na pôdu ( 2.8.7 ). Po 2 rokoch od začiatku realizácie podnikateľského plánu a jeho splnení a po jeho odpočte a samozrejme dosiahnutí štandardného výstupu môžeš požiadať alebo podať druhú ŽoNFP ( 2.8.12 ). Ak niekto začne realizáciu svojho podnikateľského plánu napr. v túto jeseň a bude sa mu dariť, splní štandardný výstup, bude poberať priame platby, atď., o zvyšných 15 tis. € môže požiadať na jeseň 2019, po dvoch rokoch. To čo tu vypisuje nejaký maoooo sú čisté bludy a výzvu nevidel ani v tej agentúre, cez ktorú tu tie táraniny prednáša :-D
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 14-04-2017, 14:00   #132
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Peter82, preštuduj si prosím Ťa trochu tú výzvu lebo o tom nevieš nič a zrejme Tvoje podnikanie začína alebo rozbieha nejaká agentúra, zrejme pre peniaze. Ak Tvoj projekt prejde a vyberú Ťa, žiadosť o platbu vo výške 70% môžeš podať najneskôr do 6 mesiacov odo dňa podpísania zmluvy o poskytnutí NFP ( Výzva, bod 2.8.5 ). Do 9 mesiacov musíš zahájiť realizáciu podnikateľského plánu ( 2.8.6 ). Teda ak si rastlinná výroba zrejme ešte tento rok prípravou pôdy (orby). Do 18 mesiacov od zahájenia realizácie podnikateľského plánu sa musíš aktívnym poľnohospodárom v zmysle ustanovení o priamych platbách - musíš mať pozemky vlastné alebo prenajaté a žiadať na okresnej PPA dotácie na pôdu ( 2.8.7 ). Po 2 rokoch od začiatku realizácie podnikateľského plánu a jeho splnení a po jeho odpočte a samozrejme dosiahnutí štandardného výstupu môžeš požiadať alebo podať druhú ŽoNFP ( 2.8.12 ). Ak niekto začne realizáciu svojho podnikateľského plánu napr. v túto jeseň a bude sa mu dariť, splní štandardný výstup, bude poberať priame platby, atď., o zvyšných 15 tis. € môže požiadať na jeseň 2019, po dvoch rokoch. To čo tu vypisuje nejaký maoooo sú čisté bludy a výzvu nevidel ani v tej agentúre, cez ktorú tu tie táraniny prednáša :-D

Ved preto sa pytam aby my to vysvetlil niekto kto sa do toho rozumie..a to co pises ze my ide len o peniaze to neni pravda...polnohospdarstvu sa venujem uz od roku 2005...takze nejde my len o peniaze ..dali vyzvu ja som to skusil schvalia budem rad neschvalia ideme dalej...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-04-2017, 19:46   #133
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nemyslel som Teba ale agentúru, ktorá to robí za peniaze ........
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-04-2017, 22:50   #134
SHR LUdvo
člen
 
Registrovaný od: Jan 2011
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.
__________________
Dubovský Ľudovít

Naposledy upravil SHR LUdvo : 15-04-2017 o 23:04.
SHR LUdvo je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-04-2017, 09:09   #135
maricenka1
člen
 
Registrovaný od: Oct 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.
Som rada ze som spoznala ASYF v Krusetnici...su to perfektni ludia ktori sa nam snazia pomoct.Nech im to len vydrzi.
maricenka1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-04-2017, 11:22   #136
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.
Ty si LUdvo radšej prečítaj výzvu a zistíš, že táraš piate cez deviate ...... po dvoch rokoch od začatia realizovania podnikateľského plánu môžeš požiadať aj o zvyšných 30 % príspevku, tak čo tu táraš ....... a ASYF je malá možno 5 členná skupinka ľudí, ktorí idú iba na seba. Odkiaľ Združenie mladých farmárov Slovenska zobralo taký hlúpy a mladým poľnohospodárom nič nehovoriaci názov ASYF ? Čo to znamená ?, čo to je za skratku ?, ktorá politická strana ju tej malej skupinke podstrčila ? Kedy bol zakladajúci snem ?, kto z celého Slovenska sa na ňom zúčastnil, z ktorých regiónov ? ako sa volilo ? ASYF nech ide do riti ( prepáčte za výraz ), nezastupuje len úzku skupinku papalášskych synáčikov a ich blízkych a pätolizačov, v žiadnom prípade nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-04-2017, 12:24   #137
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Je neskutočné, koľko je tu nenávisti a závisti, na tomto fóre. Pre veľkých producentov len dobre. Žiaľ.

Zetor. ASYF = Association of Slovakian Young Farmers. Tá skratka znie asi lepšie ako ZMFS. Možno pre to používajú anglickú skratku. V každom prípade, ak nie ste ich člen, nie je to vaša vec. Aj ak by sa dohodlo, že budú používať skratku WC, alebo HIV. A či majú právo zastupovať mladých? Združili sa, tak majú. Inú strešnú organizáciu nemáme. Ak existuje skupina mladých, čo je s ASYFom nespokojná a zhodnú sa na spoločných záujmoch, nik im nebráni sa angažovať. Len to chce nie len sa presadzovať, ale aj počúvať zdanlivú protistranu - či náhodou nehovoríte to isté. LUDvo písal to isté, čo vy. Resp. vy ste nenapísali nič iné, ako LUdvo, za čo ste ho obvinili z tárania. Stačí si pozorne prečítať čiarky.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-04-2017, 12:48   #138
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Ja1234
Je neskutočné, koľko je tu nenávisti a závisti, na tomto fóre. Pre veľkých producentov len dobre. Žiaľ.

Zetor. ASYF = Association of Slovakian Young Farmers. Tá skratka znie asi lepšie ako ZMFS. Možno pre to používajú anglickú skratku. V každom prípade, ak nie ste ich člen, nie je to vaša vec. Aj ak by sa dohodlo, že budú používať skratku WC, alebo HIV. A či majú právo zastupovať mladých? Združili sa, tak majú. Inú strešnú organizáciu nemáme. Ak existuje skupina mladých, čo je s ASYFom nespokojná a zhodnú sa na spoločných záujmoch, nik im nebráni sa angažovať. Len to chce nie len sa presadzovať, ale aj počúvať zdanlivú protistranu - či náhodou nehovoríte to isté. LUDvo písal to isté, čo vy. Resp. vy ste nenapísali nič iné, ako LUdvo, za čo ste ho obvinili z tárania. Stačí si pozorne prečítať čiarky.
Ale, ale, ... žiadna nenávisť ani závisť. Prečo znie skratka ASYF lepšie ako ZMFS, to vieš zrejme iba Ty a ešte jeden, čo ho zápalky zasypali. Môj názor je ten, že nejaké alebo nejaký ASYF je taká malá a nič neznamenajúca politická objednávka jednej nemenovanej strany. Ako som už písal ... ak bude pomáhať, tak len sama sebe, lepšie povedané úzkej, veľmi úzkej skupinke ľudí. Tak tu nebalamuť slušných ľudí. Prečisti si okuliare a prečítaj si čo písal LUdvo a čo som po ňom písal ja. Potom napíš v čom je to to isté. Požiadať o zvyšných 30 % po dvoch rokoch od zahájenia podnikateľského plánu je niečo celkom iné ako požiadať o to po 5 či viac rokoch. Tak ešte raz pretri oči a napíš či je to jedno a to isté ...... prepáč, bez urážky, ale si taký Tárajko z nejakého ASYF
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-04-2017, 13:15   #139
SHR LUdvo
člen
 
Registrovaný od: Jan 2011
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zdravím Vás,
ďakujem za Váš názor - žeby názov bol koncipovaný aj z hľadiska toho, že ASYF je členom CEJA. Takže prosím konkretizujte na čiu politickú objednávku vznikol konkrétne - lebo ak niečo tvrdím tak by som to mal mať podložené. Prosím definujte že prečo budeme pomáhať len úzkej skupine? Nebojte sa do tejto chvíle nepoznám toho človeka, ktorý sa podpísal JA 1234.
Prajem pekný deň.
__________________
Dubovský Ľudovít
SHR LUdvo je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-04-2017, 13:15   #140
Ja1234
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 9
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Takže, kde vo vete: "Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov." sa píše, že doplatok je až po 5 rokoch? Rozbor: Prvá časť vety: "Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí" = prvá čiastka peňazí po podpise zmluvy. V skutočnosti je to až po podaní žiadosti o prvú platbu, ale to je detail, ktorý si našťadtie nerozporoval ani ty. Druhá časť vety: "najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100%" = tvoje tvrdenie ". po dvoch rokoch od začatia realizovania podnikateľského plánu môžeš požiadať aj o zvyšných 30 % príspevku" ktoré LUdvo len spresňuje - teda, že len ak je splnená hodnota ŠV. Nikde nepíše o 5 rokoch v súvislosti s platbou. I keď aj to je pravda, že tie 2 roky sú len minimum a plán sa dá realizovať aj 5 rokov. No a tretia časť LUdvovej vety "a odvtedy sa začína rátať päť rokov." sa týka možnosti PPA skontrolovať udržateľnosť výstupov projektu. Nie platby. I keď po toto obdobie existuje riziko vrátenia časti, alebo celého príspevku, ak žiadateľ výsledky neudrží. Ale ĹUdvo jasne napísal, kde to je napísané. Tak prečo je táraj? Nechápem tú istotu tvrdiť ohľadom výzvy čokoľvek, keď okolo nej a hlavne nad ňou je "100" nadradených dokumentov a viacero dokonca nie je ani v Slovenčine. PS: Nie som člen ASYFu.
Ja1234 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:52.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..