AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 17-02-2009, 09:04   #1
PatriciusI
člen
 
Registrovaný od: Feb 2009
Príspevky: 2
Question chov kralikov

Zdravim Vas,

Chcel by som sa spytat nejakeho skusenejsieho chovatela kralikov na radu.

Prepustil som 3 samice v decembri 2008 a v januari 2009, vsetky boli kotne, ale bohuzial mi uhynuli.
Prva uhynula 6 dni po okoteni, druha den pred okotenim a tretia 3 dni po okoteni. Neviem si to vysvetli, kedze ziadne ine kraliky mi neuhynuli. Samice som nenechal kotit vonku ale dal som ich do kotolne, kde je teplejsie. Myslel som, ci nebude chyba v samcovi, kedze mam mladeho a stareho som zabil. Tohto samca som priviezol ked mal 3 mesiace a teraz ma cca 1,5 roka. Ale nezda sa mi to. kedze od prepustenia samic ubehlo vyse mesiaca.
Krmim len senom, jacmenom, sem tam prihodim repu alebo jablko. Kotne samice nekrmim granulami.

Ak by mi mohol niekto poradit, v com je chyba vrelo to uvitam. S pozdravom
PatriciusI je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-02-2009, 12:16   #2
juraj0
člen
 
Registrovaný od: May 2008
Príspevky: 22
Počiatočné Re: chov kralikov

dobry den je dost taske radit v takom pripade nic nepisete ci boli samice ockovane mor kokcidioza ak nie treba ich zaockovat lebo zdochnu aj ostatne kotolna je na tuhe palivo alebo plynova a nedymilo sa tam nahodou a zajace potrebuju aj vodu s pozdravom chovu zdar

Naposledy upravil juraj0 : 19-02-2009 o 12:20.
juraj0 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 20-02-2009, 06:50   #3
PatriciusI
člen
 
Registrovaný od: Feb 2009
Príspevky: 2
Post Re: chov kralikov

Vdaka za odpoved,
prikladam:

Kotolna je na tuhe palivo teda sem tam sa aj zadymi, ale nie prvy rok mam kotiace samice v kotolni. Vodu maju stale. Kokcidiozu by som vylucil, samice neboli chude, ak som presiel po chrbte nezaznamenal som pod rukou kosti. a pred okotenim im bol podany sulfadimid.
o 5 dni sa ma okotit 4 samica a bojim sa, ze prijdem aj o nu. Urcite ju do kotolne nedam, kedze neviem co sposobilo predchadzajuci uhyn.
Tiez si nemyslim zeby islo o mor, kedze samica bola 3-4 hodiny pred smrtou cula a reagovala dobre.
PatriciusI je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-05-2009, 08:22   #4
juriko1
člen
 
Registrovaný od: Aug 2008
Príspevky: 8
Počiatočné Re: chov kralikov

dobrý deň, boli tie uhynuté samice pripustené od toho samca aj predtým alebo nie, nie je samec priliš veľky voči samiciam, môžu vzniknúť problémy pri dorastaní plodov v maternici a pri kotení, čo môže byť príčinou uhynu.
Roman
juriko1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:34.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..