AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum potravinovej bezpečnosti > Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív Fórum zriadené za účelom diskusie na témy ako sú: Potravinová bezpečnosť všobecne, cudzorodé látky v potravinách, aditíva, hygienická nezávadnosť potravín, kvalita potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 28-11-2006, 19:04   #1
jozefkom
člen
 
Registrovaný od: Nov 2006
Príspevky: 4
Počiatočné Vysávač v sklade

Dobrý deň .
1, Chcel by som sa opýtať či je nutné mať v sklade potravín čistiaci stroj na podlahu ? Je to obyčajný distribučný sklad z ktorého sa distribujú jednotlivé komodity podľa objednávok do potravinových prevádzok. Pred pár dňami tam bola SOI a trvdili že v skladoch na potraviny musí byť čistiaci stroj na podlahu, čo je podľa môjho názoru zavádzajúce. V SVP, Potravinovom kódexe, NV 298-06 ani v iných predpisoch som sa s tým nestretol takže by ma zaujímalo z akého prameňa čerpali. Podotýkam že rozloha skladu je síce cca 200 m2 (?? nie som si istý ) je však umývateľná, a je pracovníkmi v pravidelných intervaloch a v prípade potreby aj v iných intervaloch udržiavaná v čistote.
2, Zaujímalo by ma podobne ako v prvom prípade či ako prevádzkovateľ kuchyne musím mať čistiaci stroj v skladoch potravín keď v SVP a HaCCP tento ani nemám zapracovaný a využívam an túto činnosť zamestnancov ( nie kuchárov ).
Ďakujem
jozefkom je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-01-2007, 09:10   #2
hozova
moderátor
 
Registrovaný od: Jun 2005
Príspevky: 37
Počiatočné Re: Vysávač v sklade

Dobrý deň,

1.1.2004 vstúpili do platnosti nariadenia – nariadenie (ES) č. 852/2004 EP a ER o hygiene potravín a pre produkty živočíšneho pôvodu nariadenie (ES) č. 853/2004 EP a ER, ktorým sa ustanovujú osobitné hygienické predpisy, ktoré upravujú všeobecné hygienické požiadavky pre prevádzkovateľov potravinárskych podnikov v celom potravinovom reťazci (vrátane distribúcie potravín). Povinnosti prevádzkovateľov v týchto nariadeniach v smere dodržiavania čistoty a hygienický požiadaviek sú ustanovené všeobecne, s odkazom na zavedenie a správnu funkciu systémov HACCP a osobitných hygienických opatrení, pričom neobsahujú konkrétne opatrenia, akým spôsobom majú byť dosiahnuté. Potravinový kódex SR (hlava upravujúca hygienické požiadavky), ktorý má vo vzťahu k nariadeniam nižšiu právnu silu, taktiež priamo neupravuje povinnosť mať v skladovacích priestoroch určitý stroj na čistenie podláh. Čo sa týka rovnakého problému v prevádzke verejného stravovania, kontrolu v týchto prevádzkach vykonáva Úrad verejného zdravotníctva SR, ktorý spadá do kompetencie Ministretsva zdravotníctva SR a platia pre nich také iste nariadenia a zákony ohľadom potravín ako pre Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR.
hozova je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 11-01-2007, 09:58   #3
jozefkom
člen
 
Registrovaný od: Nov 2006
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Vysávač v sklade

Ďakujem velmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď.
jozefkom je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:47.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..