AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 08-08-2011, 14:36   #1
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Angry Prečo mi nekvitne hortenzia?

Mám dva kríky hortenzie ,sú to už staršie rastliny, sú vysoké cca100 až120cm, majú množstvo výhoniek, pekné,na pohľad zdravé listy, ale kvet je nasadený len na jednom výhonku. Túto záhradu mám len posledné 2 roky. Pred tým som hortenzie nemal. Možno robím niečo špatne v pestovaní. Veľmi rád by som prijal radu ako správne pestovať. ("Strihanie, kedy a ako,"hnojenie, atď .) Ak sa nájde odborník, ktorý mi poradí, budem veľmi rád.
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 24-08-2011, 10:42   #2
Naturea
člen
 
Registrovaný od: Feb 2011
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Prečo mi nekvitne hortenzia?

Citát:
Pôvodne zaslal Ctibori
Mám dva kríky hortenzie ,sú to už staršie rastliny, sú vysoké cca100 až120cm, majú množstvo výhoniek, pekné,na pohľad zdravé listy, ale kvet je nasadený len na jednom výhonku. Túto záhradu mám len posledné 2 roky. Pred tým som hortenzie nemal. Možno robím niečo špatne v pestovaní. Veľmi rád by som prijal radu ako správne pestovať. ("Strihanie, kedy a ako,"hnojenie, atď .) Ak sa nájde odborník, ktorý mi poradí, budem veľmi rád.

Nenapísali ste, v akých podmienkach sú pestované. Hortenzie obľubujú polotieň, kyslú pôdu s dostatkom vlahy a humusu. Ak ich chcete prihnojiť, tak hnojivami pre kyslomilné rastliny, ako sú rododendrony a azalky. Tiež im pomôže dosypanie rašeliny, lenže to má iba krátkodobý efekt, pretože ph sa rýchlo vyrovná. Čo sa týka rezu, tak je to rôzne podľa druhu hortenzie, ktorý máte. Môžete si to pozrieť v tomto článku http://www.kvetyazahrada.sk/databaza...=409&pismeno=h
Naturea je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:48.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..