AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-01-2004, 21:26   #1
Ján Berila
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Nové Pozemkové úrady

Vážený pán minister

Velmi by ma zaujímalo podža čoho Ste robili,tkz.výberové konania,resp.konkurz na nové pozemkové úrady,keď o mnohých kandidatov sa vie,že nesplňajú požadované kritéria.Nemajú požadovanú prax,odbornosť,ale sú dosadení podža farby dresu.Neúspešným uchádzačom Ste vobec neodpovedali,nebolo by slušné im oznamiť v čom neuspeli ? Mohli by sa aspoň poučiť pre budúcnosť.Je také vyberové konanie vobec podža zákona o št.službe?
Poprosil by som o odpoveď.


J.B.
  Odpovedať s citovaním
Starý 25-02-2004, 07:44   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Nové Pozemkové úrady

Vážený pán Berila ,

pozorne som si prečítal Váš príspevok a nemôžem súhlasiť s Vašimi kritickými slovami z viacerých príčin. Ak ste sledovali dianie v parlamente určite neušlo Vašej pozornosti, že v prípade, o ktorom píšete nešlo o obsadzovanie miest na základe výberového konania podža zákona o štátnej službe, ale na základe výberu uchádzačov. To znamená, že zákon nám nepredpisoval povinnosť vypísať výberové konanie. Ja som napriek tomu rozhodol, že zriadim odbornú komisiu , ktorá s každým nominatom urobila pohovor s akcentom na ich odbornú zdatnosť, komunikačnú a rozhodovaciu schopnosť. Rozhodol som tak preto, lebo sa domnievam, že riadenie krajských a obvodných úradov je náročná a zodpovedná práca. Som presvedčený, že výber bol urobený správne a v prípade zlyhania žudského faktora, ktorý sa nedá vylúčiť ,nám nič nebude brániť nevyhovujúceho pracovníka nahradiť.


S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Starý 01-03-2004, 20:26   #3
Ján Berila
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Nové Pozemkové úrady

Vážený pán minister,
ďakujem za odpoveď,ale nemožem s Vami súhlasiť že ste urobili pohovor
s každým uchádzačom , podža mojích vedomosti sa pohovoru zúčastnili iba
vybraní uchádzači.Neprihžadalo sa na prax , odbornosť , či skúsenosti na danom úseku činnosti.Načo je nám potom zákon o št.službe keď ho obchádzame. Rád by som veril ,že nastanú aj výmeny neschopných , ale doterajším nikto nepovedal v čom zlihali , nikto neprehodnotil ich prácu. Nechcem polemizovať , ale nie je všetko " košer " .
S pozdravom

Ján Berila
  Odpovedať s citovaním
Starý 08-04-2004, 10:22   #4
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: Nové Pozemkové úrady

Vážený pán Berila,
na obsadenie miest na nové pozemkové a lesné úrady sa nevzťahuje zákon o štátnej službe. Na základe zákona zmeneného v NR SR som na posty mohol nominovať kohokožvek bez akéhokožvek výberu, podža vlastného uváženia. Napriek tomu som sa rozhodol zriadiť odbornú komisiu, ktorá s jednotlivými nominantmi urobila pohovor.
Myslím, že som postupoval správne, avšak opakujem, že v prípade pochybenia som kedykožvek pripravený vykonať personálnu výmenu. Týmto, považujem otázku za uzavretú a nemienim sa k nej viac vyjadrovať.

S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
Pozemkove upravy Jozef Cabada Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 21-04-2006 12:50
Nové fórum Gabris Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka 0 04-07-2005 08:34
NAČO MÁME ÚRADY KAROL PECKO Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 25-05-2005 08:57
Pozemkove upravy Ing. Jan MRVA Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 2 17-11-2002 21:19


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:53.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..