AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-04-2015, 22:29   #1
vlaflo
člen
 
Registrovaný od: Apr 2015
Príspevky: 1
Počiatočné Musí byť dátum výroby na obale hnojiva vedľa formulácie Doba použiteľnosti x rokov?

Dobrý deň.
Prosím Vás o radu a zároveň pomoc.
Dnes som mal v svojej predajni zákazníka, ktorý upriamil pozornosť na certifikovaný výrobok ES Hnojivo na jahody a iné drobné ovocie v 1 kg balení od firmy ............................ Obrátil krabicu hore dnom a spozornel. Nevedel som, čo sleduje, ale o chvíľu sa ozval, že tento výrobok je po uplynutí záručnej lehoty. Keďže tento výrobok bol dodaný do mojej predajne len pred pár dňami a nebol ešte ani uložený do regálu, nemohol som pochopiť, že by bol po záruke. Prezrel som si dátum uvedený na dne : 17.04.2015 aj nejaké skratky nad dátumom C.R. CR 2945. Z bočnej strany dolu som zákazníkovi na upresnenie prečítal: Doba použiteľnosti 5 rokov od dátumu výroby pri skladovaní v pôvodných obaloch.
On na tento argument zareagoval veľmi neprístupne, ba až arogantne, že to nie je pravda .Podľa neho dátum na dne obalu nemá nič spoločné s dátumom výroby, lebo vraj nie je na tej strane krabice, kde sa uvádza veta o dobe použiteľnosti. A keďže tento dátum nie je presne uvedený, tak je to podľa neho dátum spotreby !
S takýmto zdôvodnením som sa ako podnikateľ ešte nikdy nestretol. A keďže som bol presvedčený o svojej pravde, ozval som sa ešte po druhý raz, že to nemôže byť dátum spotreby. A to som zrejme podľa neho nemal urobiť, lebo pán vyjadril ešte väčšiu nespokojnosť, ba použil výhražné slová, aby sme si to ihneď s týmto výrobkom dali do poriadku, lebo on má na to preukaz / ktorý síce neukázal / a že nám môže zariadiť uzatvorenie predajne. Ostal som v šoku, nemôžem sa z toho spamätať. Mám veľkú obavu, že teraz môžem očakávať nejakú následnú nepríjemnú kontrolu.
Moje otázky:
1. Prosím Vás, sú nejaké zákony, ktoré presne stanovujú, ako a kde sa má na hnojivách uvádzať dátum výroby? Musí to byť priamo pri formulácii Doba použiteľnosti 5 rokov od dátumu výroby ? Zdá sa mi to úplne zbytočné o tomto diskutovať, napriek tomu sa chcem o tom s Vami usvedčiť.
2. Možno takéto správanie zákazníka / vraj "kontrolóra" / považovať za právne voči mne ako podnikateľovi? Z jeho strany došlo k vyhrážaniu o uzatvorení mojej predajne. Možno takéto zastrašovanie označiť za trestný čin? Možno som mal zareagovať, aby ukázal ten preukaz kontrolóra, a dať si spísať záznam o kontrole tohto hnojiva a pri podpise uviesť, že s tým jeho záverom nesúhlasím. Ale v tej situácii som bol naozaj zaskočený, tak ako ďalší traja účastníci tohto konfrontačného rozhovoru, prítomní v predajni. Ostal mi len záznam z kamerového snímania a nepríjemný pocit z tohto človeka.
Ďakujem za radu.
vlaflo je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..