AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 05-11-2003, 13:38   #1
Gombita
 
Príspevky: n/a
Počiatočné vstup do EU

Pán minister.
Som súkromný rožník a včera som sa riadne zasmial. Jedna milá slečna sa ma z poverenia Vášho ministerstva pýtala na môj záujem o program Sapard. Hoci záujem by som aj mal, za súčasnych podmienok je to absolútne nereálne. Dôvod je vežmi jednoduchý. Zatiaž totiž neustále rozprávate všeobecne o podpore z EU v budúcich rokoch, ale žiadne konkrétne veci. Mňa napríklad viac ako to či doplatíte bohatým farmárom na juhu 500 Sk/ha zaujíma ,ako to bude vyzerať konkrétne pri vyplácaní podpôr - termíny pre žiadosti, podmienky, postup a termíny vyplácania, skutočné sumy priamych platieb na ha pôdy. Už ma prestáva baviť neustále počúvať absolútne nekonkrétne ,,obkecávanie ´´dookola. Nechcem počuť ani frázy o schvažovaní Vašich návrhov v Bruseli. Chcem už vidieť konečne aspoň tie Vaše návrhy. Každý jeden minister vždy totiž robí všetko na poslednú chvížu. Skúste však robiť s hovädzím dobytkom ,ak neviete nielen to čo bude o štyri roky ,ale ani to čo bude v roku 2004. Povedzte mi úplne konkrétne Vami navrhované čísla na jednotlivé dotačné tituly pre budúci rok a to do 1. 5. a po tomto termíne. Úplne pokojne totiž oželiem vyššie priame platby za presné čísla aspoň podža momentálne schválených východísk štátneho rozpočtu. Nesnažte sa vytáčať rečami o schválení rozpočtu. Pokojne mi tieto údaje môžte dať ako alternatívy pri 50 % priamych platieb.
Ďakujem.
  Odpovedať s citovaním
Starý 24-11-2003, 08:34   #2
Zsolt Simon
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Re: vstup do EU


Vážený pán Gombita,

ďakujem za vaše úprimné slová. Po 1.5. 2004, budeme používať zjednodušenú schému platby v systéme SAPS , čo znamená paušálna platba na jeden hektár obhospodarovanej požnohospodárskej pôdy bez rozdielu či na pôde niečo produkujete alebo nie. Pôda však musí byť v dobrom požnohospodárskom stave, čo znamená že sa musíte o ňu starať. Podža súčasných prepočtov vychádza na hektár takejto pôdy čiastka 43,4 EUR, čo je zatiaž 25 % finančných prostriedkov. V súčasnosti rokujeme v Bruseli o navýšení ďalších % a to preto, aby sme zjednodušili administratívny postup vyplácania financií zo štátneho rozpočtu presunom z Plánu rozvoja vidieka teda,
aby to mali požnohospodári čo najjednoduchšie.
Z národných doplatkov (resp. podpory) sa uvažuje aj o podpore chovu hovädzieho dobytka, oviec a kôz.



S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR
  Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
vstup do EÚ - vývoz živého materiálu SHR Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 2 08-04-2004 11:15
Vstup do lesa Ing. Miklan Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 2 14-08-2003 17:50
Podmienky pre vstup do EÚ Storoška Michal Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 04-02-2003 09:21


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..