AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 08-07-2007, 07:32   #1
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Chloroza broskýň

Zdravím všetkých nadšených pestovateľov!
Zaoberám sa už asi 6 rokov pestovaním broskýň, len u nás v Šuranoch a blízkom okolí je problém z vápenatosťou pôdy a tým aj zároveň chlorózou listov. Skúšal som všetko možné od prípravkov listovej výživy: Harmavit,Fitovit,Dissolvine, Ferovit - účinok minimálny.Až nakoniec som predsa vyriešil problém celkom jednoducho- slepačím trusom!!! Do 200 litrového suda som dal zakvasiť tri plné vedrá slepačieho trusu ,asi po 10 dňoch som každému stromčeku dal za dve vedrá zálievky a ak niektorým stromom to pomohlo málo,tak asi po ďalších desiatich dňoch dostali z hustej usadeniny zo dna tohto suda po dve vedrá!Výsledok je fantastický do 7 dní listy dostali tmavozelenú farbu až lesk sa objavil na listoch a zrýchlil sa rast letorasov, potom už stačí raz za tri- štyri týždne po jednom vedre urobiť zálievku. Chcel by som len vedieť,čo obasahuje slepačí trus ak by som ho chcel nahradiť umelím hnojivom? Podpníky u stromov sú broskyňové semenáče, asi tri stromy majú podpníky mandlové a je zaujímavé,že u týchto troch stomov asi po štyroch rokoch chloroza sama prestala za túto dobu dorástli do 3-metrovej výšky!
Ďakujem za odpoveďe?

Jaroslav Hlavatý Šurany-N.Hrádok
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-09-2007, 08:24   #2
stiffel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: nitra
Príspevky: 91
Počiatočné Re: Chloroza broskýň

Citát:
Pôvodne zaslal Jaroslav Hlavaty
........Chcel by som len vedieť,čo obasahuje slepačí trus ak by som ho chcel nahradiť umelím hnojivom? Podpníky u stromov sú broskyňové semenáče, asi tri stromy majú podpníky mandlové a je zaujímavé,že u týchto troch stomov asi po štyroch rokoch chloroza sama prestala za túto dobu dorástli do 3-metrovej výšky!
Ďakujem za odpoveďe?
Jaroslav Hlavatý Šurany-N.Hrádok

slepaci trus ako prirodzene hnojovo, obsahujuce asi 14 % cistych zivin (NPK + stopove) v susine.
podla niektorych udajov 10 kilogramov obsahuje asi 0,7 kg NPK v pomere N - 3,5 %, P - 1,9 %, K2,1 % ...

podobny efekt pri rieseni chlorozy (aj jablone) ako pan hlavaty som ziskal pri mulcovani (pokosenu travu v ktorej bolo za lopatu slepacieho trusu) som rozlozil v okoli kmena stromkov,

nieco o vyzname (aj cenovm) slepacieho trusu najdete
na stranke hydinarskych fariem (napr. http://www.novogal.sk)
s pozdravom
stiffel
stiffel je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 09:52.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..