AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Lesníctvo a poľovníctvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Lesníctvo a poľovníctvo Diskusia na témy z oblasti lesníctva, drevárskej výroby, ochrany lesa, poľovníctva...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 11-10-2010, 09:43   #11
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

Majetkom štátu, ale končí v mraziakoch členov poľovného združenia, však priateľu. Majiteľ poľovného pozemku má podľa zákona nárok na všetky užitky zo svojho súkromného vlastníctva / aj z pozemku/, ale nemôže sa v tomto štáte, poľovníkov aj keď drancujú a robia neplechu, ani zbaviť. Len platiť dane..... Ubezpečujem Vás, že za morom by takýto zákon nemal šancu, tam bez súhlasu majiteľa, nemá poľovník na cudzom čo robiť.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 16-10-2010, 09:21   #12
mackoalex
člen
 
mackoalex's Avatar
 
Registrovaný od: Jul 2008
Lokalita: VK
Príspevky: 20
Smile Re: zalozenie nového revíru

ale tento zákon rieši už podobne ako za "morom" že bez súhlasu 2/3 každého skutočného vlastmíka podľa §5 už nemôžu mať revír ako doteraz si ho všeliaký predsedovia JRD a privatizéri založili .Teraz už podľa §11 rozhodujú vlastníci kto bude poľovať a začo. A tu je pes zakopaný ,že preto je drvivá večšina poĺovníkov a úradníkov na OLu proti tomuto zákonu .
mackoalex je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-01-2011, 08:44   #13
tonopa
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 20
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

Reagujem týmto na Váš posledný príspevok z 21.12.2010.
Myslím si, že postupujete vo Vašej veci správne a racionálne.
Neviem síce, či ste vyčerpali dostatočne všetky možnosti dohody a zmieru, ktoré sú verte mi neobmedzené. Možno ste ani "do botky" nesplnili podmienky zákona.
Vplyv záujmových skupín (cez politikov a úradníkov na ministerstvách), korupcia, zastrašovanie, právo silnejšieho a ovplyvňovanie konaní (až po účelové výmeny úradníkov na najnižších stupňoch štátnej správy), to je dlhodobá diagnóza slovenského poľovníctva.
Nič na tom nezmenil ani nový zákon 274/2009 o poľovníctve, ani vše-spasná tzv. stavovská Slovenská poľovnícka komora personálne na 100% totožná so SPZ.
Aj keď zrejme máte svoj postup premyslený a vec pravdepodobne bude riešiť súd, myslím si, že v súčasných pomeroch na Slovensku neprerazíte.
Napriek tomu som Vaším fanúšikom.
tonopa je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-01-2011, 09:11   #14
mackoalex
člen
 
mackoalex's Avatar
 
Registrovaný od: Jul 2008
Lokalita: VK
Príspevky: 20
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

vďaka za povzbudivé slová , moji právnici sú presvedčený , že podľa ustanovení platného zákona o poĺovníctve sme v práve my a zbytočné naťahovačky a nevedomost úradníkov raz musí skončiť.

Naposledy upravil mackoalex : 21-03-2011 o 19:02.
mackoalex je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-01-2011, 22:02   #15
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Angry Re: zalozenie nového revíru

Plne súhlasím s tonopom,
Už 5 rokov vediem súdny spor s beštiami, ktoré si hovoria poľovníci a bohužiaľ
ťahám stále za kratší koniec. Na súde sú ako doma, veď čo by aj nie, keď predseda okresného súdu je otec ich obhajcu. Len tu, už nejde o nejaký poľovný revír a výkon práva poľovníctva, ale o porušovanie ústavného práva
na moje súkromné vlastníctvo. To asi len na Slovensku je možné.........
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-01-2011, 05:27   #16
mackoalex
člen
 
mackoalex's Avatar
 
Registrovaný od: Jul 2008
Lokalita: VK
Príspevky: 20
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

Nazdar Marmil .
Neviem síce aký spor vedieš s poľovníkmi , ale tento nový zákon o poľovníctve už rieši naše práva vlastníkov celkom jednoznačne.
To iba taký poľovníci , ktorý sú bohatý privatizéri , všeliaký sudcovia , riaditelkovia a vysoký úradníci si namýšľajú, že o svoje privilégia nemôžu prísť a viem že v obave o svoj revír urobia kvôli tomu všetko možné aj nemožné a pritom ignorujú tie ustanovenia zákona ktoré práve toto riešia.
Vtedajší predseda vlády pán Fico podpísal tento zákon , lebo rieši práva nás tisícov obyčajných a skutočných majiteľov zeme a jednoznačne je aj definované ako k našim právam sa môžme domáhať ,a presadzovať sa proti týmto privilégovaným skupinám poľovníkov.A obyčajný poľovníci ktorý žijú a spolupracujú s nami obyčajnými vlastníkmi na dedinách sa absolútne nemajú čoho obávať , lebo sme na ,,jednej lodi" s nimi a po serióznej dohode s nami si môžu uplatnovať svoj záujem , ale bohu žial aj medzi takýmito obyčajnými poľovníkmi sa nájdu namyslenci a pažravci či dokonca aj pytliaci , ktorý v konečnom dôsledku môžu na svoju hlúposť iba doplatiť.

Naposledy upravil mackoalex : 17-01-2011 o 05:39.
mackoalex je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-01-2011, 11:19   #17
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

Mackoalex,
Tak, to bola rana pod pás, odpoveď ministerského úradníka na tvoju otázku.
Ja to v tom novom zákone tie ustanovenia o 2/3 vačšine vlastníkov, ako nejaké pozitívum nevidím. Už len pre to, lebo nepoznám žiadnych ďaľších vlastníkov pôdy v mojom chotári. Jednoducho ma na obvodnom lesnom úrade začlenia do nejakého poľovného revíra a ja o tom ani nebudem vedieť. Ale mne ide o svoje práva a nie o výkon poľovníctva.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-01-2011, 10:15   #18
dravec
člen
 
dravec's Avatar
 
Registrovaný od: Jan 2011
Lokalita: BB
Príspevky: 11
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

pre Marmila mám odkaz ,že ak by si prečítal poľovnícky zákon a konkrétne §4 siedmi odsek ,tak možno tvoj problém, s poĺovníkmi by sa vyriešil , myslím si totiž , že potom by už poĺovníci nemali prístup na tvoje zeme.
Ahoj.
dravec je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-01-2011, 10:48   #19
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: zalozenie nového revíru

Bohužiaľ som ho čítal až veľmi dobre.
1/ je to na rozhodnutí obvodného lesného úradu a jeho úradníkov
2/ je tam jedna nesplniteľná podmienka / musí spĺńať podmienku podľa par. 2 písm. f, čo znamená, že je nepoľovnou plochou..../
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-02-2011, 06:39   #20
mackoalex
člen
 
mackoalex's Avatar
 
Registrovaný od: Jul 2008
Lokalita: VK
Príspevky: 20
Cool Re: zalozenie nového revíru

Citát:
Pôvodne zaslal MARMIL
Bohužiaľ som ho čítal až veľmi dobre.
1/ je to na rozhodnutí obvodného lesného úradu a jeho úradníkov
2/ je tam jedna nesplniteľná podmienka / musí spĺńať podmienku podľa par. 2 písm. f, čo znamená, že je nepoľovnou plochou..../


Nazdar Marmil ,asi si zle preštudoval zákon v uvedenom §4 ods.7 sa uvádzajú tri dôvody a nie podmienky na rozhodnutie veci , a vtedy stačí ak splníš jeden z dôvodou , a ani OLu nemá právo v tom prípade negatívne rozhodnúť ak splníš niektorý z dôvodou uvedených v zákone.
mackoalex je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:35.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..