AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 23-02-2017, 21:00   #51
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Mnohí z Vás tu píšu koľko majú bodov a načo sa zamerali. Nikto však nepíše, až na výnimky, či si projekt vypracoval sám alebo si ho dal niekomu vypracovať, napr. nejakej agentúre a teda, že mu ide zrejme iba o peniaze. Aj to samozrejme niečo stojí a treba si zároveň uvedomiť, že skôr ako bude použité bodovacie kritérium ( až na záver hodnotenia projektu ) musia byť splnené kritéria odborného hodnotenia ..... jednoducho a veľmi stručne povedané napr. či je podnikateľský plán reálny, životaschopný, aká je situácia na začiatku podnikania, SWOT analýza, atď., atď., proste ak niekto niekedy robil podnikateľský plán, vie o čom to je. V rámci samotného hodnotenia budú skôr ako body uplatnené zásady na určenie výberových kritérií a minimálne skôr ako body budú aplikované tieto princípy :... či je projekt komplexný, udržateľný, realizovateľný, hospodárny, efektívny, atď. Až potom príde na rad aj princíp bodového hodnotenia. Ten určite nie je na prvom mieste a utešovať sa počtom bodov môže byť zavádzajúce. Nikomu však netreba dopredu popierať nazbierané body ale ja osobne si myslím, že to nebude až také jednoduché ... Povedať ... mám predsa dosť alebo veľa bodov, mám to v suchu. Takto to asi vyhodnotené nebude. Ak bude vyhodnocovanie seriózne, zmysluplné a objektívne ... možno a to je opäť iba môj názor, množstvo projektov aj s vysokým počtom bodov sa vôbec nemusí dostať k samotnému bodovému vyhodnoteniu. Ťažko jednoznačne povedať ako a čo vytvorí nejaká agentúra, ktorá podnikateľa nepozná, nepozná jeho pomery ani samotnú jeho situáciu, jeho motiváciu či jeho úprimnosť a snahu podnikať. Ja prácu takýchto agentúr nepoznám a poviem úprimne, že absolútne nerozumiem mladému poľnohospodárovi, ktorý do tohto ide no nie je schopný si projekt vypracovať sám resp. nemá o projekt akýsi vnútorný záujem. Tieto myšlienky som sem nenapísal preto, že by som niekomu, trebárs aj tým takmer 100 bodovým, schválenie projektu nedoprial alebo neželal. Naopak. Bodaj by ho mal schválený každý úprimný a poctivý mladý farmár. Len aby však niektorí neboli sklamaní z toho, že mali okolo 90 bodov a jednoducho neprešli ...... Lebo nebude to v prvom rade o bodoch. Môj názor.
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 23-02-2017, 23:07   #52
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

V podstate musím s tvojim nazorom súhlasiť. Počet bodov nemusí byť smerodajny. Môj názor na tento projekt je, že je dobre spracovaný, až na ten názov. Nemal byť mladý farmár ale začínajúci. Hoci, možno sa museli prispôsobiť smernici EU. V druhom rade výzva je formulovana tak, že každý bod musí byť zdokladovany. Buď s potvrdeniami na začiatku alebo na konci hodnotenia projektu. Všetko musí byť podložené. Je to tak vyhlásené. Preto som išiel do tochto projektu, myslím si že sú obmedzené nejaké "tahy"z bodmi. Potešilo ma keď v decembri navýšili finančné krytie a na projekt namiesto 600 projektov podporia skoro 1000 projektov. To že sa nájdu aj" špekulanti" to sa vymedziť nedá. Hocijaký projekt sa vymyslí, nie len v rámci poľnohospodárstva, budú špekulanti, ktorý to budú chcieť využiť. Je dôležité, aby to bolo vysledovatelne. Keď dostaneš prostriedky a nesplnís zdokladované kritériá prostriedky musíš vrátiť. To by malo byť základom všetkých výziev. Myslím si, že nečakali takýto ohlas na výzvu a preto sa to tak naťahuje. Ale od vyhlásenia už prešlo 1 a pol roka je smutné, že to ešte stále nevyhodnotili.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-02-2017, 09:09   #53
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

To samozrejme nikto netvrdí ... kto proste nevie alebo nedokáže projekt vypracovať sám, tam je to v poriadku. Tam sa to dá pochopiť, skôr som mal na mysli tých alebo takých, ktorí by to aj dokázali, len nemajú to správne " poľnohospodárske srdiečko ". Takí si dajú projekt vypracovať .... a pred jeho odoslaním do PPA ho iba podpíšu, bez toho aby si ho aspoň prečítali ... verte mi, aj preto tu niektorí píšu to čo píšu, .... nezmysli. Okolo výzvy si bolo treba toho dosť prečítať a naštudovať ........... a to mnohí vôbec neurobili. Je to smutné ale je to tak .... Bohužiaľ
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-03-2017, 11:46   #54
Wolfpack
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ucastnici zajazdu

http://www.apa.sk/index.php?meno=&ic...avID=641#form2
Wolfpack je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-03-2017, 12:45   #55
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

No výborne, čakáme ďalej. Inak dobrý link.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-03-2017, 14:17   #56
Mima256
člen
 
Registrovaný od: Nov 2015
Príspevky: 5
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Podľa interných informácií znížila PPA po zmene ministra stav projektových hodnotiteľov z 90 na 30. Asi zostali len naši ľudia. Tí hodnotia aj iné projekty, nielen Mladého farmára. Prioritu majú väčšie (rozumej drahšie) projekty, z ktorých 10% je aspoň 100tis. Ak nevytvoríme tlak, tak "naše" vyhodnotenie nenastane nikdy.
Oslovujte novinárov, píšte, volajte na PPA. Píšte ministerke, riaditeľovi, a keď nebude odozva, tak aj svojim voleným zástupcom v parlamente. Veď berú peniaze preto, že sme ich tam zvolili. Tak nech sa pýtajú za nás.
Mima256 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-03-2017, 21:20   #57
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

len skoda ze ked zadam do linku udaje tak nic tam nepise
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-03-2017, 06:51   #58
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Každý má "v procese vyhodnocovania".
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-03-2017, 11:44   #59
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Mima256
Podľa interných informácií znížila PPA po zmene ministra stav projektových hodnotiteľov z 90 na 30. Asi zostali len naši ľudia. Tí hodnotia aj iné projekty, nielen Mladého farmára. Prioritu majú väčšie (rozumej drahšie) projekty, z ktorých 10% je aspoň 100tis. Ak nevytvoríme tlak, tak "naše" vyhodnotenie nenastane nikdy.
Oslovujte novinárov, píšte, volajte na PPA. Píšte ministerke, riaditeľovi, a keď nebude odozva, tak aj svojim voleným zástupcom v parlamente. Veď berú peniaze preto, že sme ich tam zvolili. Tak nech sa pýtajú za nás.


Volal som na ppa prebieha finalizácia vyhodnocovania. Rozhodnutia začnú posielať do dvoch týždňov. Držím palce!
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-03-2017, 19:20   #60
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

pan Menirs bodaj by ste mali pravdu ...drzim vsetkym palce ktory to myslia vazne ...a nie takym co sa snazia obabrat a zhrabnut len peniaze...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:41.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..