AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 24-04-2017, 14:41   #201
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal dowink
Zetro ser na to.nema zmysel nič riešit...ani nikoho.Nechaj odbornikov ,oni maju svoj svet
Dowink .... dávam Ti do pravdy.
Možno vyše 1000 mladých farmárov dostane odpoveď, že nie sú pre nich financie. Dostanú informáciu, že sa nemôžu pre túto skutočnosť či toto doručené rozhodnutie ani odvolať. Dozvedia sa, že to rozhodnutie môžu dať preskúmať súdu . Ani samotný súd však nebude vedieť, čo na tom rozhodnutí má skúmať. Nie je to spravodlivé a štve ma to. Ja som tu nikde nepísal, že si niekto nemohol podať žiadosť tak ako každý iný. Mohol. Samozrejme, že mohol. Podali si ju aj všetci z vedenia anglickej skratky slovenských farmárov. Podali si ju aj detičky starších slovenských farmárov, ktorí už roky poberajú dotácie z fondov EÚ lebo sami už žiadať nemôžu. Možno ak do takej rodinky, na jednu a tú istú adresu príde 100 000 €, pekne si ich užijú. Zoznam je urobený tak skomolene ( ja si myslím, že zámerne ), že tie adresy sa aj kvôli nezoradeným priezviskám na zozname dajú zistiť nie celkom ľahko, ale dajú sa .... aspoň podľa ľudí, ktorých poznáme alebo vieme o nich zo svojho okolia. Stačí si z neho napr. vygenerovať iba svoj VÚC. Nechajme sa ale prekvapiť. Ak mladí slovenskí farmári dajú hlavy dokopy, celé Slovensko sa časom aj cez IČO a register podnikateľov, môže dozvedieť kto NFP dostal a kto nie. Niektorí mudrlanti a pätolizači tu kritizujú, že mladí farmári pozerajú do zoznamu žiadateľov, že pozerajú na mená žiadateľov, že sledujú dianie okolo tejto výzvy, atď. Ale veď to nie je zakázané ! .... ani tým nikto nikoho neosočuje ! Možno nejaký cirkus nastane, ak sa neprávom odstrčení mladí farmári dozvedia nejaké možné neprávosti, či nejaké nekalé spôsoby. Je iba veľmi dobré a na prospech veci, že mladí slovenskí farmári sledujú dianie okolo seba a zaujímajú sa aj o veci verejné. 25 miliónov € nebolo určených pre vyvolených .... ale pre všetkých mladých farmárov na Slovensku. Časom budeme však všetci múdrejší. Osočujem ak napíšem, že niekto príde z Anglicka, založí si SHR, podá žiadosť o NFP a potom opäť odíde späť na Ostrovy ? Nie, neosočujem. A možno mnohí so svojho okolia poznajú zaujímavejšie a hádam ešte aj pikantnejšie prípady ..... Nuž, uvidíme
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 24-04-2017, 20:14   #202
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

dobry vecer dostal uz vobec niekto papiere ze mu bol projekt schvaleny.....dakujem...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-04-2017, 23:38   #203
Martin-AA
člen
 
Registrovaný od: Feb 2015
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
dobry vecer dostal uz vobec niekto papiere ze mu bol projekt schvaleny.....dakujem...
Aj ked som uz "mimo hru" co sa peňazí týka, toez som zvedavy na toho prveho, ak samozrejme bude niekto ochotny to tu spomenúť ;-)
Martin-AA je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 06:36   #204
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Pridam aj ja svoju skusenost. Ako jedna z prvych, ktori chceli byt mladymi farmarmi. Rodicia mali malu farmicku- trvale kulturne plodiny a uz pomaly dochodkovy vek. Tak sme sa aj potesili, ze sa chysta "mlady farmar" a ze to preberiem a kupi sa novy traktor- na viac ta dotacia aj tak nevyda. Ale aj to je dost. Zacalo sa o tom rozpravat uz Jahnatka v roku 2013. Fu to bolo halo, ako stat urobi vsetko, aby polnohospodarstvo na Slovensku nastartoval :-D
V roku 2014 som sa stala SHR- podla vtedajsich pravidiel. Cize som bola jedna z prvych oklamanych. Ved PRV je 2014-2020. Az na skoleni mladych farmarov sme sa to dozvedeli. No co uz brali sme to ako drahu lekciu do zivota od PPA. Dokonca sme nedostali ani priamu platbu na mladeho farmara, lebo PPA si vzdy nasla nejaku administrativnu chybu. Aj ked ste mali zakony nastudovane do posledneho pismenka a vedeli ste, naco mate narok. Zahadnym sposobom v priebehu bolo vydane nejake usmernenie, ktore to negovalo. My uz sme davno pochopili, ze je to vsetko podvod a nastavene pri vyvolenych. Takze ti sa vam tu urcite neozvu a ked sa ozvu, tak napisu nejake propagandisticke reci, z ktorych sa pravdu aj tak nedozviete.
Ved vsetci, co riadne hospodarime, vidime, ako PPA robi obstrukcie uz len pri cerpani priamych platieb.
Moji rodicia podnikali v polnovyrobe 20 rokov a hovoria, ze najtransparentnejsie to bolo za vlady Radicovej- cize necele dva roky. Katastrofa. A teraz je to asi uplne najhorsie, ako kedy bolo- referenti nekompetentni a arogantni. Cokolvek sa spytate, nevedia a je to vasa vec, ako to spravite. Ja sa pytam, naco su tam. Ved ked tak potrebujeme setrit, tak ich prepustime. Nato, aby mi referent dal raz za rok proti podpisu papiere, ktore si viem vytlacit aj doma, alebo aby raz za rok prevzal ziadost, ktoru viem odovzdat elektronicky, alebo poslat postou, tam nemusi sediet a brat rocny plat.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 06:52   #205
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nevidim problem ked dostanem dajake papiere aby som to sem nenapisal....Uvide ci uz konecne daco pride
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 07:42   #206
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Viem ze to sem nepatri ale ponukam na predaj osivo lucerny...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 12:47   #207
Wolfpack
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ja myslim, ze teraz uz zacnu chodit papiere tym 500 co dostali. Lebo uz 2 tyzdne posielaju tym co nevyhoveli.

Ale, kedze 1500 (kde jak poznam zivot isto skoncim ja) peniaze nedostanu, hoci vyhoveli. Tak nech nam daju aspon tych 28h zo Statnej pody!

Ale isto ani stoho nebude nic, lebo nacom by potom AgroBaroni hospodarili.

Za 4 mld. dovazame potraviny kazdy rok. My nepotrebujeme EU ani ziadne dotacie, len ludi vo vlade ktori nepredaju svoju krajinu za deravy gros.
Wolfpack je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 12:52   #208
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Wolfpack
Ja myslim, ze teraz uz zacnu chodit papiere tym 500 co dostali. Lebo uz 2 tyzdne posielaju tym co nevyhoveli.

Ale, kedze 1500 (kde jak poznam zivot isto skoncim ja) peniaze nedostanu, hoci vyhoveli. Tak nech nam daju aspon tych 28h zo Statnej pody!

Ale isto ani stoho nebude nic, lebo nacom by potom AgroBaroni hospodarili.

Za 4 mld. dovazame potraviny kazdy rok. My nepotrebujeme EU ani ziadne dotacie, len ludi vo vlade ktori nepredaju svoju krajinu za deravy gros.

Uvidime ale fakt uz by mohli zacat posielat papiere tym ktory vyhoveli a ktorym schvalili...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 16:19   #209
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Wolfpack
Ja myslim, ze teraz uz zacnu chodit papiere tym 500 co dostali. Lebo uz 2 tyzdne posielaju tym co nevyhoveli.

Ale, kedze 1500 (kde jak poznam zivot isto skoncim ja) peniaze nedostanu, hoci vyhoveli. Tak nech nam daju aspon tych 28h zo Statnej pody!

Ale isto ani stoho nebude nic, lebo nacom by potom AgroBaroni hospodarili.

Za 4 mld. dovazame potraviny kazdy rok. My nepotrebujeme EU ani ziadne dotacie, len ludi vo vlade ktori nepredaju svoju krajinu za deravy gros.
Wolfpack, súhlas ..... len Ťa máličko poopravím. Doteraz posielali, možno ešte stále posielajú tým, ktorí nesplnili podmienky. Ako sa vyjadril GR PPA, tých je ak sa nemýlim, asi 300 či 400. Teraz by mali začať posielať tým, ktorí nastavené podmienky splnili ale nevyhoveli kritériám. Potom začnú prichádzať rozhodnutia pre tých spomínaných 500 .... a ak tí už budú mať podané žiadosti o NFP ...... začnú prichádzať tie zlé správy pre tých, ktorých financie nezostanú Načisto choré .....
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2017, 17:34   #210
Martin-AA
člen
 
Registrovaný od: Feb 2015
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Wolfpack
Ja myslim, ze teraz uz zacnu chodit papiere tym 500 co dostali. Lebo uz 2 tyzdne posielaju tym co nevyhoveli.

Ale, kedze 1500 (kde jak poznam zivot isto skoncim ja) peniaze nedostanu, hoci vyhoveli. Tak nech nam daju aspon tych 28h zo Statnej pody!

Ale isto ani stoho nebude nic, lebo nacom by potom AgroBaroni hospodarili.

Za 4 mld. dovazame potraviny kazdy rok. My nepotrebujeme EU ani ziadne dotacie, len ludi vo vlade ktori nepredaju svoju krajinu za deravy gros.
S tou pôdou s tebou uplne súhlasim. Ked uz si odčaruju hotovosť, nech aspon s tymto trochu pomôžu. A len tak na okraj, to nieje štátna pôda ale poväčšine pôda ľudí ktorí uz tu davno niesu a nemal po nich napr. Kto dedit či prihlasit sa o ňu po komunistoch.... Štát nemá dohromady nič, teda okrem nas, ľudu ktory ho bohato živíme.
Martin-AA je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 13:33.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..