AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 13-06-2006, 18:22   #1
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Rozbor pôdy

Kto my urobí rozbor pôdy som zo Šurian? Ďakujem! Hlavatý
PS.Chloroza broskýň,už som skúšalissolvine,Harmavit,Ferovit,Slepačí trus s vodnou zálievkou .Výsledok velmi slabý.Podpníky sú broskyňový semenáč/Ostratice/

Naposledy upravil Jaroslav Hlavaty : 13-06-2006 o 18:31.
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 14-06-2006, 07:01   #2
stiffel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: nitra
Príspevky: 91
Počiatočné Re: Rozbor pôdy

Citát:
Pôvodne zaslal Jaroslav Hlavaty
Kto my urobí rozbor pôdy som zo Šurian? Ďakujem! Hlavatý
PS.Chloroza broskýň,už som skúšalissolvine,Harmavit,Ferovit,Slepačí trus s vodnou zálievkou .Výsledok velmi slabý.Podpníky sú broskyňový semenáč/Ostratice/
neviem kto robi v okoli rozbory pod, skuste sa popytat miestnych druzstevnikov (mam na mysli Kandaras), kto robi im, a mozno to ucia deti na miestnej skole PTS (Na kopci)
chlorozu vam moze sposobovat malo pristupneho vapnika, vyskusajte listove hnojivo obohatene o iony vapnika (mam dobre skusenosti s LAMAG Ca)
s pozdravom
stiffel
stiffel je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-06-2006, 10:36   #3
Gabris
moderátor
 
Registrovaný od: Jan 1970
Príspevky: 24
Počiatočné Re: Rozbor pôdy

Vec: Chloroza:
Príčinou môže byť priamy alebo nepriamy nedostatok železa, veľké množstvo tzv. aktívneho vápnika po daždivom počasí, keď je málo kyslíka a veľa CO2 v pôdnej vode, vysoký obsah fosfátov v rastline, keď sa v cievnych zväzkoch vyzráža fosforečnan železnatý a železo z nich potom chýba v listoch.
Chemická ochrana:
Dlhší účinok má pôdna aplikácia. Rýchly, ale krátky účinok má liečenie chlorózy cez list.
Cheláty železa sú antichlorózne zlúčeniny. Ich výhodou je postupné uvoľňovanie iónov železa vo forme prijateľnej rastlinám.
(použival sa Sequestrene 138 Fe - aplikuje sa do pôdy) alebo ďalšie prípravky s organicky viazaným železom na list.
Gabris je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-06-2006, 17:39   #4
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Re: Rozbor pôdy

Minulý rok som používal Dissolvine najnovšý listový prípravok doporučený od Agrovita.Aplikácie boli v 14 dňových intervaloch asi po 4-5 dávkach listy začali byť tmovočervené až do fialova.Potom som skúsil Harmavit zase v 14 dňových intervaloch a zadlo sa ,že sa listom farba zlepšovala,ale stále nemali svoju pravú farbu-tmavú.Tento rok som skúsil zalievku zo slepačieho trusu poradili my aby som skúsil,ale po 30 máji zase začala chloroza. Neviem čo stým robiť????
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 09:41.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..