AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-09-2010, 15:37   #1
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Unhappy Ako upravím vodu na polievanie?

Na záhrade chcem použiť kvapkovú závlahu. Mám studňu 14m ,cez to všetko voda na druhý deň ostane veľmi hrdzavá . potom sa ale ustáli ,hrdza osadne na spodok nádoby a voda je čistá. Mám obavy, že sa mi medzi polievaniami bude táto "hrdza"vytvárať v potrubí a pri následnom polievaní mi zanesie otvory na hadiciach kvapkovej závlahy. Podotýkam ,že voda čerpaná priamo zo studni neobsahuje mechanické nečistoty a preto si myslím, že filter by mi v tejto veci nepomohol. Uvažoval som , či by sa nedalo pri konci polievania pridaním určitého množstva hnojiva(tekutého) eliminovať obsah železa vo vode a tým odstrániť nežiadúci jav a zároveň aj dohnojovať . Pokiaľ by sa našiel niekto ochotný o tomto probléme so mnou diskutovať, mám predstavu, ako by som to hnojivo dávkoval do vody. Zatiaľ riešim len otázku, či je reálne sa týmto zaoberať.
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 04-10-2010, 11:41   #2
MultiEvinka
člen
 
Registrovaný od: Oct 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Ako upravím vodu na polievanie?

nuž.. voa, ktoru sominaš je značne železitá.. aj my použivae vodu zo studne, lenže.. tiež obsahuje železo a na rastliny to má zlý vplyv, nedozrievaju v určitom case, ale podstatne neskoršie, málo vydržia a ešte to ovplyvnuje i ph pody, čo má za následok vyskyt niektorých burin..
Tak sme skusili použivat vodu z vodovodu, tiež železita, ale upravovaná a odstáta 24 hodin... vysledok nebol lepší takže neviem...
Rastliny (paprika, paradajka, šalat, zeler a uhorky) nemali správny vývoj a všetko išlo oneskorene, hoci boli pestované vo foliovniku! Nuž a zemiakom, volne v záhrade, to bolo jedno, či bola voda železitá :-)
MultiEvinka je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:57.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..