AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 03-09-2010, 18:57   #1
ajka26
člen
 
Registrovaný od: Sep 2010
Príspevky: 1
Počiatočné aka je to choroba ceresne?

Prosim o radu.Vlani som zasadila mladu ceresnu a tento rok jej zacali zltnut a usichat listy.Vypucali aj nove puciky,ale tie tak ito uschli este skor ako sa stihli rozvinut.Hnojila som fitovitom na list proti chloroze,ale nepomohlo to....
ajka26 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 28-09-2010, 16:54   #2
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Smile Re: aka je to choroba ceresne?

Prosím prepáčte reakciu na Váš príspevok možno vo forme čierneho humoru.
Ja som vlani na jeseň nasadil tiež čerešňu a pomerne dosť drahú(17€). Na jar krásne vyhnala. Raz mi však manželka pri odchode zo záhradky (v lete)vytkla, že čerešňa je celá od vošiek. Ozaj bola obsypaná voškami. Vbehol som do chatky a medzi postrekmi som našiel fľaštičku s pumpičkou a s nápisom "pirimor" . Hneď som stromček postriekal. Stromček mi však asi o mesiac vyschol. V tej dobe mi však manželka vyčítala, že pri plote rastie mnoho žihľavy. Moja odpoveď bola" maminka doma niekde mám zarobený rondup, čo používam na odstraňovanie buriny okolo hrobov, s tým Ti to zlikvidujem. " Na moje veľké prekvapenie som dostal odpoveď , že tá fľaša je tu na záhrade , pôvodne od pirimoru. Hneď mi bolo jasné, prečo mi vyhynula čerešňa. (Prosím berte môj príspevok s humorom):.Dúfam , že u Vás to nebol podobný prípad.
PS. Mimo chodom , onoho času mi dedko povedal "sedliak mieni pánboh mení" Nie som vôbec nábožensky založený a preto si to vykladám," že počasie mení."
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-10-2010, 11:46   #3
MultiEvinka
člen
 
Registrovaný od: Oct 2010
Príspevky: 4
Exclamation Re: aka je to choroba ceresne?

Takže.. na jar, ked pučiky začnu rašit, a musi to byt fakt skoré štádium, vonku bude teplo a slnečno (! musi byt a nesmie fukat vietor) skuste postriekat Kuprikolom (Kuprikol 50 FC, alebo Cupricum..- vyrobok na báze medi..) a o 14 dni znovu postrek opakaovat. Koncetráciu si namiešajte podla návodu na obale.. držim palce! Musite tak urobit ešte pred rozinutim sa pukov!
MultiEvinka je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:50.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..