AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-07-2007, 16:26   #1
janosered
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Lokalita: Sereď
Príspevky: 5
Počiatočné Náhradné pozemky - trhací kalendár pre PP?

Vážený pán minister

V roku 1991 sme začali s obnovou rodinnej záhradníckej firmy na ktorú bola uvalená Národná správa. Boli nám vydané náhradné pozemky (NP) za naše, nejaké sme si prenajali a časom podstatnú časť odkúpili. Všetky pozemky sú v kategórii náhradných pôd, malá časť je na vlastných. Kedže "komasácia" na začiatku devätdesiatych rokov vyzerala reálne, nič nenaznačovalo vzniku problémov.
Mesto Sereď sa však rozhodlo cca pred tromi rokmi práve na našich pozemkoch budovať PP. Kedže neradi robíme problémy, som sa gentlemansky dohodol na výmene nami používaných pozemkov za pozemky na druhej strane dialnice, ktoré boli v správe SPF. Lenže gentlemani vo voľbách neuspeli a zostalo pri sľuboch.
Keď som požadoval od mesta plnenie dohôd, tak som sa dočkal v podstate výsmechu, žiadnu povinnosť voči mne nemajú, všetko je v súlade zo zákonom nakoľko [b]mesto vydalo územné rozhodnutie[b].
Napriek tomu, že všetko je v súlade zo zákonom cítim sa poškodeným, výmera pôdy sa mi znižuje a náhrada za náhradné pôdy sa vraj neposkytuje.
Na celej ploche 25ha mám podpovrchové rozvody vody - kto ich uhradí?
Vážený pán minister, to mám začať v chotári začať kolíkovať svoje parcely s tým, že mám list vlastníctva a iné ma nezaujíma?
Alebo sa niekto kompetentný zobudí a začne Pozemkový úrad za takto odnaté pôdy poskytovať náhrady?
Myslím, že my poľnohospodári máme aj bez takýchto problémov, kde prichádzame o výrobné prostriedky - čo je protiústavné, dosť starostí.

S pozdravom Ing. Ján Války, Sereď
janosered je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-12-2007, 12:53   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Náhradné pozemky - trhací kalendár pre PP?

Vážený pán Války,

z Vášho podania nie je jasné, či Vaše pozemky a pozemky, ktoré Vám boli vyčlenené do náhradného užívania sú na plochách, ktoré užíva pôvodný poľnohospodársky podnik. Ak nedošlo k zániku tohto poľnohospodárskeho podniku, máte nárok na vyčlenenie iných náhradných pozemkov v prípade, že doteraz užívané rozhodnutím iného orgánu štátnej správy, stratili charakter poľnohospodárskej pôdy.
Ak ale pôvodný poľnohospodársky podnik už zanikol, resp. pozemky v danom území neužíva, budete môcť využiť nové ustanovenia zákona č. 504/2003 Z. z. o nájme, kde je riešenie podstatných prípadov upravené v § 12 a). Zákon by mal nadobudnúť platnosť 1.1.2008.


S pozdravom

JUDr. Jozef Gaisbacher, PhD.
generálny riaditeľ
Sekcia legislatívy a pozemkových úprav
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:03.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..