AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 08-07-2007, 07:35   #1
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Chloroza broskýň

Zdravím všetkých nadšených pestovateľov!
Zaoberám sa už asi 6 rokov pestovaním broskýň, len u nás v Šuranoch a blízkom okolí je problém z vápenatosťou pôdy a tým aj zároveň chlorózou listov. Skúšal som všetko možné od prípravkov listovej výživy: Harmavit,Fitovit,Dissolvine, Ferovit - účinok minimálny.Až nakoniec som predsa vyriešil problém celkom jednoducho- slepačím trusom!!! Do 200 litrového suda som dal zakvasiť tri plné vedrá slepačieho trusu ,asi po 10 dňoch som každému stromčeku dal za dve vedrá zálievky a ak niektorým stromom to pomohlo málo,tak asi po ďalších desiatich dňoch dostali z hustej usadeniny zo dna tohto suda po dve vedrá!Výsledok je fantastický do 7 dní listy dostali tmavozelenú farbu až lesk sa objavil na listoch a zrýchlil sa rast letorasov, potom už stačí raz za tri- štyri týždne po jednom vedre urobiť zálievku. Chcel by som len vedieť,čo obsahuje slepačí trus ak by som ho chcel nahradiť umelím hnojivom? Podpníky u stromov sú broskyňové semenáče, asi tri stromy majú podpníky mandlové a je zaujímavé,že u týchto troch stomov asi po štyroch rokoch chloroza sama prestala za túto dobu dorástli do 3-metrovej výšky!
Ďakujem za odpoveďe?

Jaroslav Hlavatý Šurany-N.Hrádok
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-11-2007, 20:21   #2
Josef Zavřel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2007
Lokalita: Morava-u Brna
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Chloroza broskýň

Dobrý večer.Pane Hlavatý.Chloroza vzniká zablokováním přísunu železa do listových tkání a tím se přestává vytvářet chlorofil(zeleň listová).Blokuje jej vápník v půdě.Proto musíte železo stromu dodávat pomocí postřiků na list (zelená skalice,Arbofert Broskev),které Vám poradí v prodejně zahrádkářských potřeb.Posřik zelené skalice na list připravíte 0,4 %.V průběhu vegetačního období proveďte postřik alespoň 4x.Ke stromům můžete zarýt i rašelinu,která půdu okyselí.Broskvoně na podnoži mandloně jsou k chloroze odolnější.Hezký večer.
Josef Zavřel je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-12-2007, 10:32   #3
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Re: Chloroza broskýň

Ďakujem za odpoveď pán Zavŕel, chcel by som teraz v zime ešte prihnojiť broskyne umelým hnojivom,aké množstvo by som mal dať ku koreňom a aké hnojivo??
Hlavatý!
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-12-2007, 10:58   #4
Josef Zavřel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2007
Lokalita: Morava-u Brna
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Chloroza broskýň

Dobrý den.Někdy v únoru (februari),bych jemně zapravil do půdy plnohodnotné hnojivo Cererit.Je bezchlorové a má delší období rozkladu,aby jej strom mohl přijmout.Nevím jak jsou Vaše stromy velké,ale normálně bych volil asi 20-30dkg.Pokud není zmrzlá zem,můžete hnojit i na sníh.Hezký den.
Josef Zavřel je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-12-2007, 09:18   #5
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Re: Chloroza broskýň

Broskyne majú priemer kmeňa 4-5 cm ,takže možno aj menej toho hnojiva??
Hlavatý!
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:53.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..