AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 17-12-2007, 18:15   #1
Strachota
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 3
Počiatočné restitucna nahrada

Dobry den.
Vybavujem restitucnu nahradu na PF v Ziline a dostal som sa do situacie ze neviem ako dalej.
Povodne pozemky sa nachadzali v Ziline, kde teraz stoji sidlisko Vlcince a na vystavbu tohoto sidliska boli aj pozemky vyvlastnene. Nakolko my nie je mozne vratit povodne pozemky bola mi priznana nahrada formou nahradneho pozemku.
Problem je v tom, ze sa nemozem s PF dohodnut na primeranej nahrade. PF mi ponuka pozemky daleko od Ziliny, alebo pozemky v extravilanoch. Nakoniec som suhlasil s pozemkom, ktory vsak, ako ma informovali na PF ma udajne vyssiu hodnotu, lebo je uzemnym rozhodnutim urceny na vystavbu a preto vraj dostanem mensiu vymeru ako boli moje povodne pozemky. Mam potvrdenie, ze aj povodne pozemky boli v case vyvlastnovania urcene statnym organom na vystavbu. Pytam sa, preco pozemky ktore mi ponuka PF sa posudzuju ako stavebne len na zaklade vyjadrenia starostu obce a moje povodne pozemky sa posudzuju len ako orna poda aj ked boli urcene na vystavbu a v sucastnosti by mali niekolkonasobne vyssiu hodnotu ako pozemky ktore mi ponuka PF. Predsa ocenovanie pozemkov nemoze byt robene podla svojvole ale podla platnych zakonov a predpisov.
M. Strachota Zilina
Strachota je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-01-2008, 15:46   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: restitucna nahrada

Vážený pán Strachota,

pre ocenenie pozemkov je rozhodujúcou ich kultúra v čase prechodu na štát –právnickú osobu. K tomu pokiaľ sa nespochybniteľne nepreukáže opak, slúži zápis v evidencii nehnuteľností (pozemková kniha, LV). Či ide o stavebný pozemok riešia predpisy stavebného konania (stavebný poriadok). V prípade sporu medzi reštituentom a Slovenským pozemkovým fondom by rozhodol súd za vypracovania nového znaleckého posudku.


S pozdravom

JUDr. Pavol Ňuňuk
poverený zastupovaním generálneho riaditeľa
Sekcie legislatívy a pozemkových úprav
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:13.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..