AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 08-09-2008, 08:31   #1
Ctibori
člen
 
Registrovaný od: Apr 2007
Príspevky: 27
Cool Hrdza na slivkách.

Poraďte.
Na listoch slivky mám zo spodu hrdzu. (vo forme drobných guličiek , hrdzavej farby). Objavilo sa mi to už aj na malinách. Niektorý záhradkári hovoria, že to nie je na vadu, a že proti tomu nič sa nedá robiť. Mne však tá hrdza vadí a chcel by som sa jej zbaviť. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem.
Ctibori je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 08-01-2009, 21:43   #2
Josef Zavřel
člen
 
Registrovaný od: Nov 2007
Lokalita: Morava-u Brna
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Hrdza na slivkách.

Dobrý večer.Původcem rzi na švestách je houba,jejímž mezihostitelem je jalovec-klášterská chvojka.Z ní se také vzduchem na jaře šíří na vaši hrušku do vzdálenosti 200m. i více.Opatření jsou dvojího druhu.Buď zjistit zdroj infekce a ten odstranit,což bývá problematické a vede to často k sousedským sporům a nebo před rašením provést postřik hrušky Kuprikolem,nebo jiným přípravkem na bázi mědi,možno i po týdnu zopakovat.Jinak choroba,pokud není strom silně napaden se na kvalitě ovoce zvlášť neprojeví.
Josef Zavřel je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:50.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..