AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum potravinovej bezpečnosti > Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív Fórum zriadené za účelom diskusie na témy ako sú: Potravinová bezpečnosť všobecne, cudzorodé látky v potravinách, aditíva, hygienická nezávadnosť potravín, kvalita potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-06-2005, 10:37   #1
Poľnohospodár
 
Príspevky: n/a
Počiatočné Otázka k mlieku

Ja by som mal otázku ohladne domového predaja mlieka. Totiž pracujem na družstve a viem koľko podmienok treba spĺňať pri produkcii mlieka na priamy konzum. V susednej dedine je domáci chovateľ, ktorý má zopár kráv a podľa mojich vedomostí nemá zabezpečené to, čo mi musíme spľňať. Mám na mysli zooveterinárni dohlad, pravidelné vyšetrenie mlieka, označenie a evidenciu zvierat, dojáreň a mliečnicu /základ mliečnej hygiény/ a samozrejme, že všetko robí na "čierno"! Mlieko predáva po dedine bez akého koľvek ošetrenia na priamy konzum luďom a s toho tucet je mamičiek, ktoré berú mliečko pre svoje bábätká. Ja by som chcel vedieť, či je to možné takto robiť? Troška som Vám to rozpísal, lebo som nevedel aké máte poznatky z tohto oboru.
  Odpovedať s citovaním
Starý 30-06-2005, 10:47   #2
hozova
moderátor
 
Registrovaný od: Jun 2005
Príspevky: 37
Počiatočné Re: Otázka k mlieku

Dobrý deň vážený pán,

vo Vašom príspevku veľmi skrátene opisujete povinnosti uložené právnymi predpismi pre oblasť výroby a predaja potravín. Z Vášho príspevku je zrejmé, že boli na produkčnom hospodárstve, kde pracujete, uplatnené súvisiace predpisy so získavaním surového mlieka. Z Vášho príspevku je zrejmé, že tieto povinnosti ste si osvojili a sú Vám vlastné.

Právnická alebo fyzická osoba, ktorá podniká v oblasti produkcie mlieka a sleduje legislatívu veľmi dobre si je vedomá svojich povinností pri výrobe stanovená Nariadením vlády Slovenskej republiky č.312/2003 Z.z. o zdravotných požiadavkách na výrobu a uvádzanie na trh surového mlieka, tepelne ošetreného mlieka a mliečnych výrobkov v znení neskorších predpisov. Nedodržanie povinností je porušovanie legislatívy a právna zodpovednosť je daná ich porušením a dôsledkom ich porušenia.

Na Vašu otázku odpovedáme, že nie je možné takto vykonávať výrobu a predaj surového mlieka. Podmienky výroby mlieka stanovuje predpis – Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 312/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a podmienky predaja potravín Zákon č.152/1995 Z.z. o potravinách v znení neskorších predpisov a jeho vykonávací predpis Potravinový kódex Slovenskej republiky.

Naposledy upravil hozova : 30-06-2005 o 10:50.
hozova je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na

Podobné témy
Téma Tému začal Fórum Reakcie Posledný príspevok
Otázka. RNDr. Ivan Slovinský Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 16-03-2006 10:08
Otázka Marian Libiak Fórum pre bezpečnosť potravín a krmív 1 20-04-2005 08:14
Otázka k dotačnému výnosu Ing. Pavol Vašek, CSc. Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 30-07-2003 10:21
Otazka Eugen Sadlon Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 09-04-2003 09:11
Dvôležitá otázka!!! Ján Szabó Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) 1 17-12-2002 08:44


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..