AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 17-02-2013, 21:31   #1
veverka peter
člen
 
Registrovaný od: Nov 2012
Lokalita: Topolčany
Príspevky: 15
Počiatočné Dotácia

Vážený Pán Minister.
Chcel by som sa na Vás obrátit s otázkou, ako si môžem uplatniť nárok na štátnu dotáciu? Pestujem obilniny na rozlohe asi 2 ha, ktorých časť mám v prenájme.
ALE! tieto pozemky ktoré mám v prenájme sú na tzv. ústnu dohodu. To znamená že neexistuje žiadny právny dokument o prenajatí.
Ja Vás žiadam, pokiaľ je možnosť získať dotáciu,je nejaká predloha zmluvy o prenajatí,pomocou ktorej by som mohol žiadať o túto dotáciu?
Ako mám ďalej postupovať v prípade že uzatvorím zmluvy zo všetkými vlastníkmi pôdy ?
a ešte jedna vec, na akú dlhú dobu môžem uzatvoriť zmluvu o prenajatí?
Za skorú odpoveď Vám vopred Ďakujem.

S pozdravom Chovateľ-Pestovateľ Peter
veverka peter je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-02-2013, 09:43   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Dotácia

Vážený pán Chovateľ – Pestovateľ Peter.


Uzatvoriť nájomnú zmluvu môžete len na tie pozemky, kde bol nájom ukončený. Ak je táto podmienka splnená môžete uzatvoriť nájomnú zmluvu s vlastníkom(spoluvlastníkmi pozemku) na dobu určitú, kde minimálna dĺžka nájmu je 5 rokov, maximálne 15 rokov (orná pôda). Druhá možnosť je uzavrieť zmluvu na dobu neurčitú, táto tiež nemôže byť kratšia ako 5 rokov s tým, že výpovedná lehota je jeden rok ( za splnenia 5 ročnej minimálnej dĺžky nájmu). Podrobnosti sú upravené v §8 (trvanie nájmu podľa pestovanej kultúry) a v § 12 (podmienky ukončenia nájmu) zákona č. 504/2003 Z. z.. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov.


JUDr. Jaroslav PUŠKÁČ
generálny riaditeľ Sekcie legislatívy MPRV SR

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 20-02-2013 o 11:53.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 07:07.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..