AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 17-01-2014, 12:48   #1
veverka peter
člen
 
Registrovaný od: Nov 2012
Lokalita: Topolčany
Príspevky: 15
Počiatočné Spracovanie slamy

Dobrý deň,
ako som už v titulku uviedol, zaujímam sa o využitie slamy.
Keďže jej mam každoročne veľké množstvo ,chcel by som ju ďalej spracovávať na pevne palivo v podobe brikiet.Jednalo by sa o agrobrikety, čiže ekologické palivo.
Osobne si myslím že slama ako rýchlo obnovitelný zdroj paliva je výhodnejšia a lacnejšia ako výrub stromov a piliny....
Keďže lisovacie linky sú dosť drahé,
chcem sa na vás obrátiť s otázkou, či je možné získať dotáciu na kúpu lisovacej linky.
V súčastnosti mám pozastavenú živnosť, ale plány mám také že si znova živnosť obnovím a založím firmu na výrobu brikiet. myslím si že by som vedel zamestnať aj par ludí.
Alebo pri žiadaní o grant musí byt firma už založená ?
Aké sú ešte možnosti získania financií bez toho aby som sa zadlžoval vysokým úverom ?
Ďakujem za skorú odpoveď a zostávam s pozdravom
Peter Veverka
veverka peter je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 20-01-2014, 08:54   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Spracovanie slamy

Dobrý deň,

v rámci PRV SR 2007 – 2013, ktorého implementácia dobieha do roku 2015, sa poskytuje podpora na spracovanie a využívanie produktov, odpadov a vedľajších produktov poľnohospodárstva na energetické účely. Lisovaná slama z obilia napr. aj vo forme peliet je kategorizovaná ako poľnohospodársky produkt (produkt Prílohy I Zmluvy o fungovaní EÚ), a teda v zmysle platnej metodiky je možné získať podporu pre takéto spracovanie (lisovanie) v rámci opatrenia 1.2 Pridávanie hodnoty do poľnohospodárskych produktov a produktov lesného hospodárstva. Podmienky získania podpory pre takúto investíciu sú zverejnené na webovom sídle Pôdohospodárskej platobnej agentúry www.apa.sk. PPA tu zverejňuje príručky pre žiadateľa ako aj vyhlásené výzvy so všetkými potrebnými informáciami pre potenciálnych žiadateľov. V súčasnom období na toto opatrenie nie je vyhlásená výzva.

V nasledujúcom programovom období 2014-2020 sa tiež v rámci programu rozvoja vidieka uvažuje s podporou na investície do spracovania a využívania obnoviteľných zdrojov energie. Program je v procese prípravy a momentálne je predmetom diskusií s partnermi, medzi inými aj so zástupcami potenciálnych beneficientov. Po schválení zo strany EK bude programový dokument zverejnený, ako aj potrebná metodika. Všetky relevantné informácie je možné nájsť na webovom sídle PPA a MPRV SR www.mpsr.sk


S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 22-01-2014 o 09:23.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:00.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..