AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 07-12-2011, 18:50   #1
puka33
člen
 
Registrovaný od: Dec 2011
Príspevky: 6
Počiatočné chov oviec.

Dobrý deň. chcem chovať ovce Lacaune na ploche 4 are, a chcel by som vedieť aké podmienky potrebujem splniť aby som mohol chovať tieto ovce. Na začiatok chcem kúpiť 5 mladých pripustených oviec a jedného kvalitného barana. Ich potomstvom chcem postupne rozšíriť chov. Potrebujem živnosť? musím zaregistrovať tie ovce? pomožte a poraďte ak viete. Ďakujem.
puka33 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 07-12-2011, 23:46   #2
mikluš
člen
 
Registrovaný od: Apr 2009
Príspevky: 24
Počiatočné Re: chov oviec.

Nepotrebujes zivnost, ale tie 4 are je velmi malo na tvoje zameri. Ta plocha musi byt ovela vecsia. Prajem vela uspechov.
mikluš je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-12-2011, 14:59   #3
puka33
člen
 
Registrovaný od: Dec 2011
Príspevky: 6
Počiatočné Re: chov oviec.

Tu plochu 4are tvori maštal a travnata plocha je velka cca 12 arov. Myslis ze to je malo? Existuju špecificke parametre alebo miery na maštal a vybeh?
puka33 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-12-2011, 09:17   #4
mikluš
člen
 
Registrovaný od: Apr 2009
Príspevky: 24
Počiatočné Re: chov oviec.

Myslel som ze to je celkova plocha na chov. Na spasanie je 12á pre 6 a neskor este viac oviec malo. Tiez potrebujes istu plochu na kosenie na seno. Jedine ze mas v plane seno kupovat a k nemu obilie a nejaku tu slamu. Tiez neviem ci chces skrmovat aj okopaniny, lebo to je dalsia plocha a praca naviac.
mikluš je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-12-2011, 20:54   #5
puka33
člen
 
Registrovaný od: Dec 2011
Príspevky: 6
Unhappy Re: chov oviec.

Väčšiu plochu nemám. Myslel som že tých 12+4 arov bude dosť pre maximálne 10 oviec. Mal som v pláne viesť prevažne maštalny chov s tým že ovce som chcel past každý deň aspoň pár hodín. Mám ešte v prenajme pole na siatie obilia a seno kosím pri rieke na vale. Chcel som dokupovat len slamu na podstielku aj na prikrmovanie a niektoré jadrové obilniny. Takže nemám začínať chov na tých 12+4 aroch? Vopred ďakujem za radu.
puka33 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-12-2011, 12:16   #6
mikluš
člen
 
Registrovaný od: Apr 2009
Príspevky: 24
Počiatočné Re: chov oviec.

Zdravim, ak mate kde posiat a kosit, mate to trochu premyslene a mate chut tak do toho chodte. Cas ukaze ako to zariadit, len treba zacat. Urcite si najdete spravny sposob aby vam to vyhovovalo a fungovalo. Dnes su rozne sposoby chovu, nie len klasicky salasnicky. Nemal som na mysli vas odhovorit. Skor poradit ak uz iny nema kto, lebo tu na tejto stranke je malo diskusie, skor len nezodpovedane otazky. A pritom sme narod prevazne z horskou a ovciarskou kulturou. Nech sa vam dari, z Bozu pomocu.
mikluš je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-12-2011, 11:03   #7
puka33
člen
 
Registrovaný od: Dec 2011
Príspevky: 6
Počiatočné Re: chov oviec.

dakujem za rady a dufam že sa to podari. čo sa tyka fora tak nula bodov.nikto okrem Vas z cca 2000 registrovanych mi neporadil.aj Vam prajem vela stastia.
puka33 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-12-2011, 22:01   #8
jurino
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Lokalita: Nitra
Príspevky: 33
Počiatočné Re: chov oviec.

dobrý deň, ako som čítal tú diskusiu, pýtali ste sa tam aj na tú registráciou oviec...takže samozrejme treba ovce registrovať a mať registračné číslo farmy, pridelené Centrálnym registrom hospodárskych zvierat, ktorý sa nachádza v Žiline. Ak nemáte zaregistrovanú farmu pre chov oviec, tak si najskôr vybavte to a ovcu kupujte potom len od registrovaného chovateľa. Tiež prajem veľa úspechov
jurino je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-12-2011, 19:58   #9
puka33
člen
 
Registrovaný od: Dec 2011
Príspevky: 6
Post Re: chov oviec.

Ďakujem za príspevok. Čítal som vela diskusií a dočítal som sa aj to že farmu aj ovce treba zaregistrovať. Jediná vec ktorú neviem je či musím byť registrovaný tiež aj ako živnostník alebo nie. Ja živnosť nemám a chcem chovať 100% (LC) Lacaune. Lenže chcem založiť šlachtitelsky chov a asi živnosť budem potrebovať keďže chcem ďalej predávať ich potomstvo. Vopred ďakujem. puka33
puka33 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-12-2011, 08:59   #10
mikluš
člen
 
Registrovaný od: Apr 2009
Príspevky: 24
Počiatočné Re: chov oviec.

A nestaci ak budes vedeny ako SHR/sukromne hospodariaci rolnik/?
mikluš je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:03.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..