AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 15-12-2015, 21:52   #1
651janka
člen
 
Registrovaný od: Nov 2015
Lokalita: Prievidza
Príspevky: 4
Počiatočné výpočet štandardného výstupu

Dobrý deň,
prosím Vás o informáciu ohľadom NFP pre mladých farmárov.
Neviem či som správne pochopila štandardný výstup.
Chcela by som chovať dojnice - hodnota minimálneho štandarného výstupu je 20 687 eur, to znamená že musím mať minimálne 11 kusov dojníc. Vtedy dostanem dotáciu 50 000 eur? Alebo iba 22 755,37 eur a na
50 000 eur potrebujem mať 24 kusov dojníc.
Vopred dakujem
651janka je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 16-12-2015, 12:30   #2
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

Zdravim
Treba si pozrieť novu aktualizaciu lebo menily sa hodnoty štandartneho vystupu napriklad u dojnic vo vašom pripade sa hodnota jedneho kusa nemenila ale hodnota štandartneho výstupu sa zmenila z 20687 na 10000 takže vo vašom pripade potrebujeťe chovať 4 kusy dojníc t.j 4*2608=10432 vška štandartneho vystupu je splnena.Dole je stranka novej výzvy.S pozdravom


http://www.apa.sk/index.php?navID=530
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-12-2015, 19:54   #3
651janka
člen
 
Registrovaný od: Nov 2015
Lokalita: Prievidza
Príspevky: 4
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

Ďakujem za odpoved Marekj.

Ale stále neviem, či som správne pochopila výpočet a výšku príspevku.
Minimálna hodnota štandardného výstupu je 4ks dojníc, to je 10 433,12 eur. To je teda minimum dojníc, ktoré musím mať.
Ked teda splním minimálnu hodnotu štandardného výstupu teda 4 dojnice dostanem 10 433 eur alebo 50 000 eur? Ja som to teda pochopila tak, že za 4 dojnice dostanem 10 433 eur a keď budem chcieť dostať 50 000 eur budem musieť mať 20 ks dojníc (teda 50 000 vydelím hodnotou štandardného výstupu teda 2 608,28 a to je 19,17ks).

ďakujem za ochotu, lebo keď sa idem pýtať na nejaké info to Trenčína tak tam mi vedie povedať iba to, že všetko je na nete. A keď som písala maily tak mi nikto neodpovedal.
651janka je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-12-2015, 12:30   #4
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

to nevadi rád poradim
Prepačte ale vy ste trochu vedla ja vam to vysvetlim .
Ta dotácia tych 50000 € je suma ktoru dostane ak vam prejde projekt. No a na splnenie toho projektu je požadavka splnit ten štandartný vystup u vás je to tych 10000€ v pripade dojnic takže musite chovať minimalny počet 4 kusov dojníc.
Ak vám projekt prejde dostanete tych 50000€ v dvoch splatkach.
Inak kvalita (myslim bodovaci system) celeho projektu zaleži aj od inych veci napr:aku mate školu ,potom kolko možte ludi zamestnať okrem seba, alebo či chcete pracovať popri zamestnanía a podobne.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-12-2015, 12:52   #5
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

ešte som zabudol vy si nemýlte tych 10000€ to vás mýli to je len merna jednotka ktoru vymyslely naši ministry alebo ty chlebodarcovia z BRUSELU Tych 50000 eur to nema z tym nič spoločne
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-12-2015, 13:52   #6
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

A ak som to dobre pochopil treba počítať s tým, že to musí byť najväčší zdroj príjmu a budú to vraj posudzovať podľa účtovných dokladov.
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-12-2015, 21:13   #7
651janka
člen
 
Registrovaný od: Nov 2015
Lokalita: Prievidza
Príspevky: 4
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

Marekj- dakujem pekne za odpoved.
Myslela som, že dotácia sa dostane aj podľa toho koľko kusov zvierat sa bude chovať, tak že pre to tam je ten štandardný výstup. Takže podľa toho čo ste mi napísal (ak mi projekt prejde) tak už pri chove 4 kusov dojníc by som mala dostať celú dotáciu 50 000 eur (teda jej prvú časť). Lebo ked som pozerala rozhovor s Jahnátkom tak vravel, že dotácia je od 4000 eur, preto som si myslela, že dotácia je pohyblivá a závisí od veľkosti pôdy alebo množstva zvierat.
651janka je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-12-2015, 12:41   #8
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: výpočet štandardného výstupu

tých 50000 € je dotacia za splneny projekt ale ako som už pisal zaleži to veľa od bodovacieho systému,splneného štandartneho výstupu a ako napišete podnikaťelsky plan a samozrejme ako ho budete realizovať je to toho dosť tak prajem veľa úspechov a zdaru a hlavne kopu nervov
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:33.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..