AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-07-2012, 11:34   #1
arreska
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Nútený dokrm kačíc

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako sa robí nútený dokrm kačíc kukuricou. Mám lievik, no uvarená cez neho nechce kukurica padať. Nechcem moc kačičky trápiť, preto sa chcem spýtať aby ste mi poradili ako na to, či sa má kukurica pchať do lievika surová. Ďakujem za rady, každá je pre mňa cenná.
arreska je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 13-07-2012, 13:14   #2
Hanina
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Nútený dokrm kačíc

Milá Arreska
S kŕmením kačíc aj husí mám mnoho skúseností. Dá sa vykrmovať kukuricou aj ručne a to varenou alebo surovou /surová však môže kačičke poškriabať hrdlo zvnútra.Aby neštípala zobákom , dala som si niekedy rukavicu.Lievikom som dokrmovala tiež, kukurica je najlepšia varená a omastená, aby lepšie kĺzala dolu.
Hlava i krk kačky by mal byť zvislo vyšponovaný a lievik zasunutý tak, aby kukurica mohla padať tam, kde treba.Doporučujem hrdlo vievika predtým omastiť, ľahšie jej ho zasunieš.Kačica by sa Ti nemala zbytočne trepať, treba si ju upevniť.Okrem toho už dostať kúpiť aj plastové lieviky, tie sú jemnejšie a kačici nespôsobujú zranenia.Napíš podrobnejšie o tom ako dokrmuješ, možno Ti poradím viacej.
Hanina

Naposledy upravil Hanina : 13-07-2012 o 13:25.
Hanina je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-07-2012, 15:37   #3
arreska
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Nútený dokrm kačíc

Ahojky Hanina,
zatial mám len kúpený lievik (plechový) a kukuricu. Neskúšala som zatial krmiť kačice tým lievikom, iba som ho nasucho skúšala. Nechcem im ublížiť tak preto sa radšej informujem ako na to. Tak poprosím radu, ako sa má lievik hlboko umiestniť kačke do hrdielka, či jej neuškodí moc surová kukurica, alebo ju radšej dám pomlieť na také väčšie kúsky, nie celkom na prach.. Varená mi nechce padať z lievika, aj keď som ho mastila, tak neviem kde robím chybu. Ale ako píšem, je to zatial len tréning nasucho. Ako dlho ich treba dokrmovať? Stačí dva krát denne? Aj sa im má dávať zmeska? Ďakujem moc za rady.
arreska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-07-2012, 19:41   #4
Hanina
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Nútený dokrm kačíc

Ahoj Arreska
Teraz Ti popíšem ako kŕmim ja kačice.Najprv je treba /ale nemusíš/ kŕmiť ručne niekoľko dní, aby si ich hrdlo zvyklo na dávky kukurice, čo tam dávaš.Používam varenú, omastenú a osolenú kukuricu.Kŕmenie lievikom: sedíš a kačicu si dáš medzi kolená, aby sa netrepala, alebo kľačíš na zemi na starej deke a kačicu si upevníš medzi stehná, skoro akoby si na nej sedela. Dobré je chvíľu ju ukludňovať a prihovárať sa jej. Potom ľavou rukou jej otvoríš zobák a pravou zasunieš omastený prázdny lievik tak 6 - 10 cm do hrdielka. Potom do lievika dáš kukuricu, točíš a masíruješ jej ju po krku až dolu, aby dobre prehltala. Po pár dávkach naleješ trocha vody do lievika, aby nebola smadna.Spočiatku kŕmiš tri až štyri dávky, potom sa pomaly zvyšuje denná dávka kukurice. Kŕmi sa dva razy denne, ráno a večer, neviem, ako si na tom s časom, tri až štyri týždne. Najlepšie je naraz kŕmiť tri štyri kačky, mne to zaberie okolo pol hodiny na jedno kŕmenie.Na ukážku ti môžem poslať pár fotečiek ako kŕmim a aj Ty ak budeš chcieť pošli, alebo krátke videjko si pošleme, je to tak lepšie, keď sa to vidí.
Moja mail adresa je [email protected]
Pekný pozdrav
A ešte plechový lievik sa často zadrhava, a tá špirálka potom neposúva tu kukuričku, tak ako by mala dolu

Naposledy upravil Hanina : 14-07-2012 o 20:00.
Hanina je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-07-2012, 10:56   #5
Hanina
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Nútený dokrm kačíc

Milá Arreska
Ešte ma napadlo, ťe ak chceš kŕmiť surovou kukuricou, tak môžeš, ale kukuricu treba predtým na pár hodín, alebo najlepšie celý deň namočiť do vody, aby trocha zmäkla a môžeš kŕmiť.
Hanina
Hanina je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:27.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..