AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 11-11-2015, 19:47   #1
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Dobrý den, mám další problém z družstvom.... a to taký že družstvo mi tvrdí že oni užívajú okolo 4.5ha pozemkou co má moja svokra ale z katastra co má dedičské papiere svokra tak tam je okolo 7.5ha polnohosp. pody. tak akože čo je toto za bordel v tejto republike? družstvo tvrdí že oni užívajú len 4.5ha ale kde sa do paroma stratili tie dalšie hektáre?? mám len družstvu povedat že ja mám tú výmeru priamo z katastra a hotovo? že nech si v tom spravia poriadok ked v tom majú bordel? dakujem za pomoc
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 11-11-2015, 20:44   #2
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Hektáre sa nestratili, ale oni platia nájomné len za skutočne užívanú výmeru, nie za celé vlastníctvo.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2015, 08:13   #3
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Tak ale ja chcem aby mi vydali celu vymeru,nie len polovicu...ked mam papiere z katastra kde je skoro 8 ha tak ich snad chcem vsetky...je mi teda druzstvo povinne vydat vsetko co mam v katastry?dakujem
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2015, 08:18   #4
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Ak užívajú ako tvrdia len 4,5ha tak Vám môžu vydať len túto výmeru. Výmera je jedna vec, ale asi to nevlastníte v 1/1 a tým pádom je vlastníctvo rozdrobené.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2015, 11:37   #5
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Nie,tych cca 8 ha je uz cista vymera...ja si myslim ze snad to co je zapisane v katastry je smerodatne a nie to co si povie druzstvo...ked mam z katastra papiere ze ma 8 ha polnohosp.pody tak mi ju musia vydat...to co by bolo keby mi nechceli dat moju podu....
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2015, 12:57   #6
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Je mi jásné, že je to čistá výmera, ale vlastní ju Vaša svokra v1/1? Ak nie tak je spoluvlastníčka na viacerých parcelách a reálne to neviete obrábať, aj keby Vám družstvo vrátilo 8 ha.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2015, 13:59   #7
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Ale to je snad jedno ze nejsu tie parcely cele len jej ze je na jednu parcelu viac podielovych vlastnikov...to co je za blbost.to by potom ako mohla mat niektora rola jedneho vlastnika co by mal 100ha?to je blbost,vecina roli a luk je v katastralnej mape rozkuskovana na stovky malickych parciel....takze to ze to svokra nema 1/1 vobec nevadi...
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2015, 14:32   #8
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Keď podľa Vás nevadí , tak nevadí, ale realita ja iná. Nechcete si to dať vysvetliť, ale určite na vlastnej koži zistíte, ako je to v praxi.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-11-2015, 08:27   #9
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Ale ved tie cisla parciel a rozloh co ma svokra z katastra papier z dedicstvom si snad niekto len tak nevymyslel.... ked ma raz na papiery ze ma 8 ha poli a luk tak jej snad do uzivania nevratia len polovicu...kde sa jej akoze stratila ta druha polovica??s tymto na mna nechodte ze realita je ina...raz ma tie parcely na papiery z katastra a hotovo.... akoze vy mate tiez dom na nejakom pozemku alebo aj zahradu a ked za vami niekto pride ze sak vy vlastne aj tak neviuzivate cely pozemok tak vam polku zobereme?to je blbost nie?ked to mate raz na papieri tak je to snad nadradene tomu co si povie druzstvo nie?a ked napr.druzstvo nebude chciet vydat vsetkych 8 ha tak si necham vymerat geodeziou kazdu jednu parcelu a hotovo...myslim ze to by nebolo moc prijatelne pre druzstvo....nemyslite?a zo zakona na to pravo mam.takze je blbost co hovori druzstvo ze oni uzivaju len polovicu...urcite uzivaju vsetko ale najom jej platia len za polovicu...
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-11-2015, 22:39   #10
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Zdravim
Neviem prečo si nezistiš presne kolko tvojej pôdy obraba družstvo ved cez katastralnu mapu sa to všetko da aj podla satelitnych máp na internete.Možno že to nezistiš presne na centimetre ale na metre určite.
Inak Agro ma pravdu realita nepusti. Z tym vymeranim parciel to nebude take jednoduche.
Tak za prve povedz mi kolko máš parciel na ktorych si sám vlastnik to je podiel1/1 tie si kludne môžeš dat vymerať a do roka ich maš. Hop ešte maly hačik musi byť aj k ním pristupova cesta.
A za druhe povedz mi kolko maš parciel(alebo ha) na ktorom si spoluvlastnik. A tam je ten velky problem lebo ty sa musiš z podielnikmi dohodnuť ktora čast parcely bude tvoja t.j: z vrchu, zo spodu, zo zadu , s predu to musiš vyjednať zo všetkymy spolupodielnikmi a samozrejme to musiš dať všetko na papier samozrejme zapisať do katastru a dalši velky problem je to že to nemôžeš rozdelovať menej ako 20 árov povedz mi kolko maš takych parciel!!!
No a tomu sa hovori § 12 ods. 1 ...........ked ich nemôžeš racionalne užívať.

Našiel som na internete aj toto:Vrátenie a prevzatie pozemkov, ktoré nie sú prístupné alebo ich nemožno racionálne užívať sa riadi ustanoveniami § 12a ods. 1 tohto zákona, podľa ktorého v prvom rade musí byť ukončený alebo má skončiť zmluvný nájom a doterajší nájomca sa dohodne s vlastníkom na vrátení ale už náhradného pozemku (za neprístupný vlastný pozemok).
Ale tu sa hovori len o vzajomnej dohode a to u teba a medzi družstvom asi neplati.
Ja vychadzam z toho čo mam len naštudovane tak že sa možem aj mýliť .
Bohužial na Slovensku je to tak tu zakony nahravaju viacej nájomcom ako skutočným vlastnikom.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 13:51.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..