AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-06-2015, 21:34   #1
winner123
člen
 
Registrovaný od: May 2015
Príspevky: 3
Počiatočné Začínajúci chovateľ hydiny

Dobrý deň
Chcel by som Vás poprosiť o rady. Kúpil som si liaheň nasadové vajcia kuriérom z piešťanskej farmy. Z 52 vajec sa mi vyliahli len 4 kuriatka, 6 sa vyvíjalo ostatné boli čisté. Do budúceho liahnutia by som to chcel odladiť. Mám pár otázok. Keď mi prídu kuriérom vajíčka majú sa nechať 24 hodín nechať stať? Našiel som článok kde ich človek ponára do vody 37C na 3 hodiny skúšali ste to? Aká ma byť teplota a vlhkosť v liahni ta teplota sa ráta na úrovni vajíčok? Ak sa rošty natáčajú každé 2 hodiny netreba vajíčka otáčať? V liahni je ventilátor, treba otvárať liaheň,alebo kropiť vajíčka? Vajíčka majú byť š****tým koncom dole? Po vyliahnutí kuriatka kŕmiť len zmeskou a čajom?
Ďakujem za všetky rady
winner123 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 23-08-2015, 12:18   #2
Terezia77
člen
 
Registrovaný od: Aug 2015
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Začínajúci chovateľ hydiny

Citát:
Pôvodne zaslal winner123
Dobrý deň
Chcel by som Vás poprosiť o rady. Kúpil som si liaheň nasadové vajcia kuriérom z piešťanskej farmy. Z 52 vajec sa mi vyliahli len 4 kuriatka, 6 sa vyvíjalo ostatné boli čisté. Do budúceho liahnutia by som to chcel odladiť. Mám pár otázok. Keď mi prídu kuriérom vajíčka majú sa nechať 24 hodín nechať stať? Našiel som článok kde ich človek ponára do vody 37C na 3 hodiny skúšali ste to? Aká ma byť teplota a vlhkosť v liahni ta teplota sa ráta na úrovni vajíčok? Ak sa rošty natáčajú každé 2 hodiny netreba vajíčka otáčať? V liahni je ventilátor, treba otvárať liaheň,alebo kropiť vajíčka? Vajíčka majú byť š****tým koncom dole? Po vyliahnutí kuriatka kŕmiť len zmeskou a čajom?
Ďakujem za všetky rady
My mame taku skusenost, ze ked pridu vajicka kurierom alebo akokolvek su posielane, vyliahne sa velmi malo, asi sa privelmi "otrasú"....ked sme podsadili vajicka rucne donesene od znameho, vsetky sa vyliahli....
Terezia77 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-10-2015, 07:10   #3
michalQ15
člen
 
Registrovaný od: Mar 2013
Lokalita: Bajerovce
Príspevky: 6
Počiatočné Re: Začínajúci chovateľ hydiny

Ak vajíčka tak určite nie posielané kuriérom ani nijako podobne. Najlepšie je mať svoje, ak to nie je možné tak od známych, alebo si ich priviesť sám.
Vajíčka som ešte neponáral, ale podľa mňa to nie je dobrý nápad.
Teplota je najlepšia 37,5C plus nejaká menšia odchýlka a áno na úrovni vajec.
Vlhkosť som nikdy nejako neriešil ale mám pocit, že prvých cca 18 dní 70% a posledné dni pred liahnutím 80-85%.
Ak sa vajíčka natáčajú nie je ich potrebné otáčať.
Určite š****tým dole inak nič nevyjde.
Ja ich posledné 3 dni kropím, ale to závisí od toho akú máte liaheň.
No ja po vyliahnutí kŕmim kukuričnou krupicou (gris) a čiernym čajom (prvé 3 dni a potom ho riedim vodou do veku cca 2 týždne..potom už iba vodu) a zmesku pridávam tiež až okolo veku 2-3 týždňov. Neskôr okolo 5-6 týždňa pridávam kukuričný šrot.
michalQ15 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:37.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..