AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 05-11-2013, 00:34   #1
lukaspartizanske06
člen
 
lukaspartizanske06's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2013
Príspevky: 1
Počiatočné Žiadam o radu ku chovu býkov

Zdravím a dopredu ďakujem všetkým ktorý mi budú ochotný pomôcť.
Plánujeme si s kolegom zriadiť chov býkov v počte cca 40ks pripadne viac,
priestor na chov a financie máme čo sa týka skúsenosti nie sme v tomto smere zbehlí .
Moje otázky spočívajú v celkových nákladoch od kúpy býkov cez proces kŕmenia až po jatočnú váhu asi cca 500 - 600kg, ale každopádne dám na rady skúsených. Budeme právnická osoba, taktiež viem o registrácii farmy a dobytka.
V skratke: nákupná cena, aké krmivo a koľko +/- cena v prepočte na deň až po jatočnú váhu ,
Ak má hocikto, záujem mi poradiť vopred ďakujem.
lukaspartizanske06 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 09-01-2014, 17:51   #2
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Žiadam o radu ku chovu býkov

To by aj mňa zaujímalo, mohol by na Vašu otázku odpovedať nikto kto už má skúsenosti..
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-01-2014, 18:40   #3
LipoLipo
člen
 
Registrovaný od: Jan 2014
Lokalita: Zvolen
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Žiadam o radu ku chovu býkov

Dobrý deň.
možno poradím v časti problému:
A) Predpokladám, že vo vašom kraji základom kŕmnej dávky v zime bude kukur. siláž, senáž - strukovinoobilná, repné skrojky-úsušky, jadro-krmny jačmeň,miaganá kukurica zrno, sója premix(slnečnica šrot), jačmenná slama ad libidum a ostatok doplnky. Leto lucerna, zelená strukovinová miešanka, jadro. Koľko nachystať v závislosti od ha k dispozícií.
Ak bude výkrm HD prebiehať celoročne na stojisku a produkcia bude smerovať pre plebs " bežná hovädzina" zameral by som sa na napr. mäsový siementál bezrohý.
Na steiky, vyzrievanie hovädziny je lepšia pastva a iné plemená. Expedičná váha pod 600kg sa momentálne myslím neoplatí optim. tak do 750kg(názor). Závisí od trhových ponúk. Denný náklad v kŕmnej dávke je min. cca. 2,5-4Eura/ kus, pri pastve TTP o niečo menej.
B) asi by som si zakúpil bežné jalovice resp. (vysokoteľné jalovice) tak 1/3 počtu plánovaného stáda a zameral sa na embriotransfér lepšieho materiálu. Radšej postupne naštartovať chov, nekrvácajú tak "love v peňaženke" a priemerná krava a hospodár zvládnu odchovať jadro budúceho stáda. Odporúčal by so studený odchov krytý na hlbokej postielke(vec názoru ale zdravé nohy-rýchly prírastok). Asi toľko, nech sa darí. A je to názor, nie dogma...
LipoLipo je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:20.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..