AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-07-2012, 12:44   #1
milosdca
člen
 
Registrovaný od: Jul 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Kúpa pozemku SPF, výmena pozemkov

Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o radu a pomoc.
Uvažujeme o malom eko-hospodárstve (chov včiel, pestovanie ovocia, zeleniny a ich spracovanie na výrobky s vysokou pridanou hodnotou) v blízkosti nášho trvalého bydliska (Dubnica n/V). Poľnohospodársku pôdu vo vlastníctve našej rodiny využiť nemôžeme (vlastníme cca 2 ha síce v rámci okresu ale vo vzdialenosti viac ako 30 km, momentálne je v nájme).
Našiel sme pôdu vo vlastníctve SPF, cca 1 ha. Pozemky sú veľmi zanedbané, neudržiavané už niekoľko desaťročí, plné náletových drevín a aj stromov, vedené ako TTP. Na moju žiadosť o odkúpenie tejto pôdy v zmysle Nar. vl. č. 238/2010, par.3, odst.1d (založenie ovocného sadu) mi bolo oznámené, že tieto pozemky sú určené na riešenie náhrad pre oprávnené osoby a teda nie sú určené na odpredaj. Na moju ďalšiu žiadosť o odkúpenie iného pozemku mi bolo po takmer 2 mesiacoch iba oznámené, že
pre posúdenie žiadosti si fond vyžiadal stanovisko z iných inštitúcií a po doručení fond zaujme stanovisko. Ďalšiu odpoveď som nedostal ani po 8 mesiacoch.
Chcel by som sa spýtať, kto a na základe akého mechanizmu rozhoduje o tom, ktorý pozemok vo vlastníctve SPF bude alebo nebude určený na reštitúcie? Relevantnú informáciu od pracovníkov regionálneho odboru alebo GR som sa zatiaľ nedozvedel.
Taktiež by som vás chcel požiadať o radu, či existuje nejaká možnosť ako naložiť s našimi pozemkami (napr. výmena) okrem predaja a kúpy - pretože reálny a seriózny trh s poľnohospodárskou pôdou u nás neexistuje?
Ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný deň.
milosdca je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 31-07-2012, 09:51   #2
Odbor komunikácie 3
Moderátor
 
Registrovaný od: May 2012
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Kúpa pozemku SPF, výmena pozemkov

Dobrý deň,

1.Slovenský pozemkový fond(pozemkový fond) je právnická osoba.
Štatutárnymi orgánmi pozemkového fondu sú generálny riaditeľ a námestník generálneho riaditeľa, ktorý za výkon svojej funkcie zodpovedajú vláde SR.
Činnosť a hospodárenie pozemkového fondu kontroluje jedenásťčlenná rada pozemkového fondu.
Teda ak je pozemkový fond nečinný, radím sa obrátiť na radu pozemkového fondu.
Keďže v súčasnej dobe je aj rada nečinná, lebo ešte neexistuje, odporúčam obrátiť sa listom priamo na generálnu riaditeľku pozemkového fondu.

2.Pozemky možno predať, kúpiť, zameniť, dať do nájmu, darovať.

S pozdravom

JUDr. Jozef Vanek
generálny riaditeľ
Sekcia legislatívy

Naposledy upravil Odbor komunikácie 3 : 31-07-2012 o 14:16.
Odbor komunikácie 3 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:01.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..