AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-04-2013, 16:01   #1
Georges
člen
 
Registrovaný od: Apr 2013
Príspevky: 1
Počiatočné Dotácia

Dobrý deň.

Som študentom lesníckej fakulty na Technickej univerzite vo Zvolene a pracujem na bakalárskej práci s názvom Cielene pestovaná biomasa a možnosti jej využitia. Jedným bodom v tejto práci je zhodnotiť možnosti získania dotácií pri zakladaní plantáží RRD. Chcel by som Vás preto poprosiť, či by ste mi nepomohli s touto problematikou. Chcel by som sa opýtať, či sa bude vyplácať dotácia na prvé zalesnenie poľnohospodárskej pôdy, v mojom prípade sa jedná o TTP, či bude dotácia na pesovanie objemových krmovín, keďže pokiaľ viem dotácia na energetické plodiny už bola zrušená a pestovanie rýchlorastucích drevín bolo preradené do kategórie objemových krmovín, ďalej či mám nárok na jednotnú platbu na plochu atď.

Za pochopenie vopred ďakujem.

S pozdravom Janigloš.
Georges je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-04-2013, 09:24   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Dotácia

Dobrý deň,

Od roku 2007 prebehla kontrola zdravotného stavu spoločnej poľnohospodárskej politiky (HEALTHCHECK), ktorej výsledkom bolo prijatie nariadenia Rady (ES) č. 73/2009. Uvedeným nariadením sa zameranie poskytovania priamych platieb preorientovalo na špecializovanú rastlinnú a živočíšnu výrobu. Poskytovanie priamych platieb na energetické plodiny a ani na objemné krmoviny nebolo cieľom poskytovania podpory po tejto reforme a ani prebiehajúca reforma spoločnej poľnohospodárskej politiky 2014-2020 nemá umožniť poskytovanie podpôr v tejto oblasti.

Pre dobiehajúce programovacie obdobie sa v oblasti priamych platieb naďalej uvažuje s poskytovaním podpory formou jednotnej platby na plochu, pričom k základným podmienkam pre ich obdržanie patrí minimálna výmera poľnohospodárskej pôdy 1 ha, viditeľné označenie a vymedzenie hranice, ak nie je pôda prirodzene ohraničená, disponovanie žiadateľa s pôdou k 31. máju príslušného roka a najmä obhospodarovanie a vedenie poľnohospodárskej pôdy v evidencii pôdnych blokov a dielov pôdnych blokov.

Od roku 2015 sa zároveň uvažuje aj o poskytovaní nejakej formy plošnej platby na hektár obhospodarovanej pôdy.


S pozdavom

MPRV SR

Naposledy upravil Odbor komunikácie 3 : 30-04-2013 o 10:59.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 07:21.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..