AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 16-05-2015, 19:09   #1
tomas.r
člen
 
Registrovaný od: May 2015
Príspevky: 2
Počiatočné pestovanie PAULOWNIE

Dobrý deň , chcel by som sa opýtať ,či je legálne založiť plantáž stromu PAULOWNIA na území Slovenskej Republiky ako to je napríklad s topoľmi alebo vŕbami. Ďakujem
tomas.r je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 22-06-2016, 09:09   #2
farmarik14
člen
 
Registrovaný od: Dec 2014
Príspevky: 37
Počiatočné Re: pestovanie PAULOWNIE

Dozvedel som sa medzičasom, že Europske zákony sú nadradené naším, čo sa aj tohto týka a tam je to schválené, pestujú ju Nemci, Španieli, Maďari, Chorváti, Rumuni, Rakušania a vlastne aj celá Európa. Vyjadrili sa už viacerí, zahraniční aj Slovenskí právnici, že na vlastnej pôde si môže človek pestovať čo chce len je potrebné dodržiavať monitorovanie šírenia. Paulownia nieje invázna ani expánzna rastlina, práve naopak je neskutočne prospešná pre životne prostredie a odbúravanie CO2, mimo iných kvalít. Čo sa týka jej pestovania na Slovensku, vôbec by som sa toho nebál, lebo už sa tu robia čachre machre a kopec vyvolených ju už pestuje pod rúškom utajenia. Neviem, či je to určitým lobby, alebo čírou byrokraciou, ale nejako dlho trvá jej zaradenie medzi RRD, aj keď sa vyjadrili výskumníci z ústavu vo Zvolene už dávno, že bezpochyby bude Paulownia medzi ne zaradená.
farmarik14 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-05-2017, 15:27   #3
janpo123
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: pestovanie PAULOWNIE

Dobrý deň ja by som sa chcel opýtať či je možné pestovanie Paulownie vo väčšom množstve na niekoľkých ha. Ak je to možné akým spôsobom čo je nutné vybaviť ďakujem
janpo123 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 06:36.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..