AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-07-2017, 05:51   #391
ziag182-deleted
Banned
 
Registrovaný od: Mar 2017
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal PeterL
Pre mňa je táto podmienka tiež problém. Projekt som podával na živočíšnu výrobu a z tých peňazí som chcel postaviť chovné priestory, možno kúpiť pôdu, platiť odvody a áno aj žiť, kým začnem reálne zarábať. Takto to bolo aj prezentované. Momentálne som zamestnaný, takže začať vo väčšom je popri práci problém. Chcel som sa venovať hlavne produkcii hydinového mäsa a vajec (sliepky s voľným výbehom). Pôdu nevlastním a všetko široko-ďaleko je prenajaté. Mať 25% zvierat a 25% pôdy z vlastných financií takto narýchlo popri práci nie je len tak. Súhlasím s tým, že sa podmienky zrazu začali veľmi meniť a to úplne mimo toho, ako to bolo pôvodne prezentované.

PS: mal som 84b ale ešte mi žiadna odpoveď od PPA neprišla. Je tu tiež niekto kto má viac ako 83b a stále čaká na odpoveď?

Dobrý deň,
mala som 87b, tiež na produkciu vajec a hydiny, tiež som zamestnaná, živím 2 deti a tiež som chcela ako vy vybudovať chovné priestory, pretože získať pôdu v mojom okolí je nemožné. Žiadna odpoveď mi do dnešného dňa neprišla a je pre mňa nemožné začať bez počiatočnej podpory. Ak má niekto iné názory na tomto fóre nech si ich nechá pre seba, ľudia do tejto výzvy šli pretože mali nejaký sen a práve takíto špekulanti a závistlivci im ho zničili....
ziag182-deleted je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 27-07-2017, 09:20   #392
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal ziag182
Dobrý deň,
mala som 87b, tiež na produkciu vajec a hydiny, tiež som zamestnaná, živím 2 deti a tiež som chcela ako vy vybudovať chovné priestory, pretože získať pôdu v mojom okolí je nemožné. Žiadna odpoveď mi do dnešného dňa neprišla a je pre mňa nemožné začať bez počiatočnej podpory. Ak má niekto iné názory na tomto fóre nech si ich nechá pre seba, ľudia do tejto výzvy šli pretože mali nejaký sen a práve takíto špekulanti a závistlivci im ho zničili....
Ľudia, ktorí viac ako 2 roky nepracujú a chodia poberať sociálne dávky, teda zaťažujú sociálny systém štátu nech snívajú ďalej. Môj syn pracuje, nebol v evidencii na úrade ani jeden deň a ako SHR podniká už druhý rok a stal sa už aj aktívnym poľnohospodárom v zmysle priamych platieb. Špekulanti čakajú, že sa im všetci pracujúci občania budú skladať zo svojich daní. Niektorí, ktorí doteraz nepracovali a ak sa im neposkladáme .... ani pracovať nebudú. V tomto je celý problém. Kto to s podnikaním v poľnohospodárstve myslel a myslí úprimne, čestne a vážne, ten už začal, pracuje, snaží sa a podniká ..... Ide to aj bez podpory ... aj keď ťažko. Hlúpe reči vedú hlavne tí, ktorí čakali na 5 tisíc, dali si zrejme draho a nad svoje pomery vypracovať žiadosť, ktorú dokázal vyhotoviť čo i len trochu vzdelaný človek, .... no peniažky im akosi nechodia Dať niekomu 50 tisíc €, takému čo nevie ani čo má v žiadosti napísané a koľko má bodov ( lebo som také niečo tu čítal ) je načisto choré a vôbec to nie je o žiadnej závisti a ničení snov, milá moja Žijeme, aspoň si myslím v právnom štáte a každý má právo vedieť kam štát dáva jeho dane ....... Ja osobne podporujem každého mladého farmára, ktorý či dostal či nedostal nejakú podporu ... no myslí to vážne a seriózne v poľnohospodárstve pracuje .....
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 11:08   #393
Wolfpack
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

2, slovom DVA roky to posudzovali a este furt toho maju vela? Ale od vas teraz chcu aby ste sad zalozili za pol roka?
To jedine na Slovensku moze byt.
Hlavne, ze kazdy tyzden pripudne na stranke ze, ... Podporili sme ....
Tu mali sancu a aj tak to do.... ja uz im neverim nic!
Wolfpack je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 15:08   #394
PeterL
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Ľudia, ktorí viac ako 2 roky nepracujú a chodia poberať sociálne dávky, teda zaťažujú sociálny systém štátu nech snívajú ďalej.
Stále sa to tu opakuje. Prvá vec je, že toto zvýhodnenie pre dlhodobo nezamestnaných si žiadala EÚ. Hlavne ale nehovorte o všetkých, čo boli takto zvýhodnení, že sa flákali. Okrem dlhodobo nezamestnaných dostali týchto 8 bodov napr. aj ženy po materskej dovolenke.

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Hlúpe reči vedú hlavne tí, ktorí čakali na 5 tisíc, dali si zrejme draho a nad svoje pomery vypracovať žiadosť, ktorú dokázal vyhotoviť čo i len trochu vzdelaný človek, .... no peniažky im akosi nechodia Dať niekomu 50 tisíc €, takému čo nevie ani čo má v žiadosti napísané a koľko má bodov ( lebo som také niečo tu čítal ) je načisto choré a vôbec to nie je o žiadnej závisti a ničení snov, milá moja Žijeme, aspoň si myslím v právnom štáte a každý má právo vedieť kam štát dáva jeho dane ....... Ja osobne podporujem každého mladého farmára, ktorý či dostal či nedostal nejakú podporu ... no myslí to vážne a seriózne v poľnohospodárstve pracuje .....
Ja som si projekt písal sám, viacerí ma považujú za celkom inteligentného človeka, ale keďže som sa doteraz projektom nevenoval, nebolo to ľahké. Nakoniec sa mi to podarilo a žiadosť som podal.
Nie každý kto to myslí vážne si aj môže dovoliť sa do toho pustiť len tak. Keby som nemal rodinu a hypotéku, dávno by som sa do toho pustil ale teraz jednoducho nemôžem. Resp. môžem ale len veľmi pomaly. Zmysel tejto výzvy bol pôvodne práve v tom, aby sa do poľnohospodárstva pritiahli mladí ľudia, ktorí nemajú zázemie, ale chceli by rozbehnúť vlastné podnikanie v poľnohospodárstve. Žiaľ, vyzerá to tak, že sa to nakoniec pokrútilo iným smerom. Až časom sa dozvieme či dobrým alebo nie.
PeterL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 15:11   #395
PeterL
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal ziag182
Dobrý deň,
mala som 87b, tiež na produkciu vajec a hydiny, tiež som zamestnaná, živím 2 deti a tiež som chcela ako vy vybudovať chovné priestory, pretože získať pôdu v mojom okolí je nemožné. Žiadna odpoveď mi do dnešného dňa neprišla a je pre mňa nemožné začať bez počiatočnej podpory. Ak má niekto iné názory na tomto fóre nech si ich nechá pre seba, ľudia do tejto výzvy šli pretože mali nejaký sen a práve takíto špekulanti a závistlivci im ho zničili....
Ak ste mali 87b a stále nemáte odpoveď, zavolajte na PPA do Bratislavy. Najlepšie asi priamo p. Petríkovej (0918612455) - http://www.apa.sk/telefonny-zoznam?q...3%A1&navID=691
PeterL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 15:12   #396
ziag182-deleted
Banned
 
Registrovaný od: Mar 2017
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Ľudia, ktorí viac ako 2 roky nepracujú a chodia poberať sociálne dávky, teda zaťažujú sociálny systém štátu nech snívajú ďalej. Môj syn pracuje, nebol v evidencii na úrade ani jeden deň a ako SHR podniká už druhý rok a stal sa už aj aktívnym poľnohospodárom v zmysle priamych platieb. Špekulanti čakajú, že sa im všetci pracujúci občania budú skladať zo svojich daní. Niektorí, ktorí doteraz nepracovali a ak sa im neposkladáme .... ani pracovať nebudú. V tomto je celý problém. Kto to s podnikaním v poľnohospodárstve myslel a myslí úprimne, čestne a vážne, ten už začal, pracuje, snaží sa a podniká ..... Ide to aj bez podpory ... aj keď ťažko. Hlúpe reči vedú hlavne tí, ktorí čakali na 5 tisíc, dali si zrejme draho a nad svoje pomery vypracovať žiadosť, ktorú dokázal vyhotoviť čo i len trochu vzdelaný človek, .... no peniažky im akosi nechodia Dať niekomu 50 tisíc €, takému čo nevie ani čo má v žiadosti napísané a koľko má bodov ( lebo som také niečo tu čítal ) je načisto choré a vôbec to nie je o žiadnej závisti a ničení snov, milá moja Žijeme, aspoň si myslím v právnom štáte a každý má právo vedieť kam štát dáva jeho dane ....... Ja osobne podporujem každého mladého farmára, ktorý či dostal či nedostal nejakú podporu ... no myslí to vážne a seriózne v poľnohospodárstve pracuje .....
Milý môj je choré mať v hlave názor, že existujú nezamestnaní vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ktorí čakajú až im spadne 50 tis. do vačku pre nič za nič. Keby ste tej výzve rozumeli vedeli by ste, že každý kto do toho šiel musel založiť SHR a platiť odvody, čiže je nemožné aby bol registrovaný na UPSVaR a keďže Váš syn má Vás, ktorý už zrejme máte niečo s poľnohospodárstvom tak takisto nezačínal úplne od samej 0 a z ničoho. Takéto rozprávky rozprávajte ľuďom čo videli poľnohospodárstvo niekde v televízii alebo na obrázku v novinách, ja robím v poľnohospodárstve viac než 20 rokov a isto nemám na to založiť si vlastnú farmu z čistej
0, pretože moji rodičia v poľnohospodárstve nikdy nepracovali
ziag182-deleted je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 16:53   #397
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Talking Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal ziag182
Milý môj je choré mať v hlave názor, že existujú nezamestnaní vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ktorí čakajú až im spadne 50 tis. do vačku pre nič za nič. Keby ste tej výzve rozumeli vedeli by ste, že každý kto do toho šiel musel založiť SHR a platiť odvody, čiže je nemožné aby bol registrovaný na UPSVaR a keďže Váš syn má Vás, ktorý už zrejme máte niečo s poľnohospodárstvom tak takisto nezačínal úplne od samej 0 a z ničoho. Takéto rozprávky rozprávajte ľuďom čo videli poľnohospodárstvo niekde v televízii alebo na obrázku v novinách, ja robím v poľnohospodárstve viac než 20 rokov a isto nemám na to založiť si vlastnú farmu z čistej
0, pretože moji rodičia v poľnohospodárstve nikdy nepracovali
Je to fakt. Od nuly je tazko zacat...ako som uz pisal vyhraju ti co maju rodicov vlastniacich jednu a viac agrofiriem pre nich 25 percent nebude ziadny problem. Ale prispiet na predcasne dedicske konanie dotaciami eu podla mna tiez nie je celkom v pohode ci je?
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 21:06   #398
ziag182-deleted
Banned
 
Registrovaný od: Mar 2017
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

A navyše je mi ľúto človeka, ak taký vôbec existuje, ktorý predtým bol dva roky nezamestnaný a teraz vyše roka platil odvody a nemá ako začať, pretože taký ani nikde žiadny úver nedostane, lebo všetko sa odvíja od príjmu a zázemia, zopár ľudí by si malo uvedomiť ako to všetko vlastne v realite je
ziag182-deleted je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-07-2017, 21:33   #399
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal ziag182
Milý môj je choré mať v hlave názor, že existujú nezamestnaní vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ktorí čakajú až im spadne 50 tis. do vačku pre nič za nič. Keby ste tej výzve rozumeli vedeli by ste, že každý kto do toho šiel musel založiť SHR a platiť odvody, čiže je nemožné aby bol registrovaný na UPSVaR a keďže Váš syn má Vás, ktorý už zrejme máte niečo s poľnohospodárstvom tak takisto nezačínal úplne od samej 0 a z ničoho. Takéto rozprávky rozprávajte ľuďom čo videli poľnohospodárstvo niekde v televízii alebo na obrázku v novinách, ja robím v poľnohospodárstve viac než 20 rokov a isto nemám na to založiť si vlastnú farmu z čistej
0, pretože moji rodičia v poľnohospodárstve nikdy nepracovali
Zlatíčko trošku si ponamáhaj hlavičku a takú dlhšiu chvíľku si pozri bodové hodnotenie. Veľmi ľahko prídeš na to, kto sú alebo čo robili ľudia s vyše 90 bodmi. To už nebudem s Tebou rozoberať ... je to o matematike z prvých ročníkov základnej školy. Ty zrejme ani nevieš aké hlúposti tu píšeš. Každý kto do toho išiel si samozrejme musel založiť SHR a priznal si za to 10 bodov, za VŠ 21 bodov a za to, že 2 a viac rokov nič nerobil a bol v evidencii nezamestnaných ( tak sa to píše v tej výzve, ktorú si zrejme ani nevidela ) si mohol priznať 8 bodov. Odvody nemusel platiť žiadne lebo mu ich nikto nemal z čoho vyrátať , to len tak na objasnenia aby si vedela ... do budúcnosti Môj syn chodil na VŠ, zároveň aj pracoval ... lebo chcel. SHR si založil lebo chcel nie preto že čakal na peniaze. Vlani som mu v niečom pomohol ... toho roku absolútne nie, no ide ... ťažko, ale ide. Možno bude mať nejaký aspoň aký taký zisk, možno bude strata .... uvidí sa. Tak o čom to tu točíš ? Načisto si osprostela ? ... no a aby som to trochu aj upresnil môj syn si nemohol priznať ani body za VŠ ... lebo ju ukončil až po vyhlásení výzvy

Naposledy upravil Zetor7711 : 27-07-2017 o 21:37.
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-07-2017, 06:12   #400
ziag182-deleted
Banned
 
Registrovaný od: Mar 2017
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Zlatíčko trošku si ponamáhaj hlavičku a takú dlhšiu chvíľku si pozri bodové hodnotenie. Veľmi ľahko prídeš na to, kto sú alebo čo robili ľudia s vyše 90 bodmi. To už nebudem s Tebou rozoberať ... je to o matematike z prvých ročníkov základnej školy. Ty zrejme ani nevieš aké hlúposti tu píšeš. Každý kto do toho išiel si samozrejme musel založiť SHR a priznal si za to 10 bodov, za VŠ 21 bodov a za to, že 2 a viac rokov nič nerobil a bol v evidencii nezamestnaných ( tak sa to píše v tej výzve, ktorú si zrejme ani nevidela ) si mohol priznať 8 bodov. Odvody nemusel platiť žiadne lebo mu ich nikto nemal z čoho vyrátať , to len tak na objasnenia aby si vedela ... do budúcnosti Môj syn chodil na VŠ, zároveň aj pracoval ... lebo chcel. SHR si založil lebo chcel nie preto že čakal na peniaze. Vlani som mu v niečom pomohol ... toho roku absolútne nie, no ide ... ťažko, ale ide. Možno bude mať nejaký aspoň aký taký zisk, možno bude strata .... uvidí sa. Tak o čom to tu točíš ? Načisto si osprostela ? ... no a aby som to trochu aj upresnil môj syn si nemohol priznať ani body za VŠ ... lebo ju ukončil až po vyhlásení výzvy
Za prvé sme si nepotykali a za druhé keď Vám nehovorí zdravotná a sociálna poisťovňa nič, tak ste asi aj dlžník... čo bola ďaľšia podmienka výzvy.... nebyť nikde dlžník. Áno prvý rok sa platí niečo vyše 60 eur len do zdravotnej ale po roku aj sociálna.. čo už je okolo 200 eur... Daň si vie každý prispôsobiť... Pomohli ste mu začať a takú možnosť mnohí nemajú. A láskavo sa navážajte do niekoho iného nie do mňa a neurážajte ani ja Vás neurážam
ziag182-deleted je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:25.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..