AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 19-05-2017, 15:50   #311
dowink
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 21
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

1.8mld eur pre včelarov hlaste sa včelári. Kozmonautov tento rok nedotujú tak mate šancu pri včelach
dowink je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 21-05-2017, 10:40   #312
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal dowink
1.8mld eur pre včelarov hlaste sa včelári. Kozmonautov tento rok nedotujú tak mate šancu pri včelach
Najmä nech sa hlásia tí, ktorým sa nechcelo a nechce robiť a veľmi radi sa chodia 2 roky a viac podpisovať na úrad práce ...... veď za nich robili, robia a budú robiť iní .... Dlhé roky lumpovať ... potom si namastiť vrecká ..... radosť žiť v tejto krajine
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-05-2017, 11:15   #313
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Menirs
Zdravím, to či bude VS vzdelaný farmár lepší, ako farmár s maturitou či bez školy je otázne. Mam v okolí farmarov, ktorý ani nemajú poľnohospodárske vzdelanie a sú úspešný. Klobúk dole pred nimi. Ja si len myslím, že keď študoval o 5r. Viac mal by mať aspoň viac teoretických vedomostí. Viem si ale predstaviť že chceli dostať do tochto programu čím viac VS vzdelaných.
Podľa výzvy mali podporiť 600 žiadostí, ak sa prihlasilo 1500 ktorý vyhoveli kritériám je logické že všetci nemôžu dostať dotáciu. Keby sa prihlásilo 600 žiadateľov je logické že by mali dostať všetci. Pri takomto pretlaku žiadostí nakoniec o 100 žiadostí podporia žiaľ menej.
Moj názor na štandardný výstup som už popísal.
čo sa týka vracania peňazí, ak farmár po 5r. Nebude schopný dosiahnuť deklarovaný st. Vystup ppa bude od neho vymáhať poskytnú dotaciu. Ja som to tak pochopil a dúfam že to tak aj bude.
Myslím si že aj v niektorých doterajších výzvach bol bodovaci systém a tiež nie všetkým ktorý splnili kritériá, prešiel projekt. Musí sa na nejakom základe selektovat, aby sa nakoniec z 1500 žiadostí vybralo 500. Ideálne by bolo podporiť každého a potom by odpadlo selektovanie na zaklade vzdelania, nezamestnanosti, st. Vystupu...
V radiu som počul že pracujú na druhom kole, mali by presunúť financie z iného opatrenia + co ostane. Je priestor treba navrhnut ine kritériá, ktoré sú podla vas objektívne a poslať kompetentnym.
Menirs, pozdravujem. Poprosím Ťa, prečítaj si pokojne čo si napísal a zamysli sa trošku. Aj podľa Teba je otázne kto bude lepší farmár, či s maturitou či bez alebo s VŠ. Nikto to nevie ani uhádnuť ani posúdiť. Ale to, že ten bez maturity bude resp. bol oproti tomu s VŠ ukrátený o 6 bodov to Ti už akosi neprekáža. Nestačí dať pred nimi iba dolu klobúk, ako píšeš. Treba ich podporiť, nie pchať peniaze do vrecák špekulantov, napr. takých ktorí o tejto výzve nemajú ani páru ani slychu a na počet svojich vlastných bodov sa pýtajú na tomto fóre
Nemáš pravdu, keď píšeš že NFP malo pôvodne dostať 600 mladých farmárov. Ak si čítal výzvu .... na prerozdelenie bolo určených 25 mil. €, stále to vychádzalo a vychádza iba na 500 ( 500 x 50 tis. = 25 mil. ). To iba tak pre presnosť.
Ešte raz zrozumiteľne a po lopate napíšem niečo o bodovacom kritériu.
Ak niekto splnil všetky náležitosti a všetky podmienky stanovené pre podanie žiadosti vrátane splnenia stanoveného štandardného výstupu v nejakej komodite, ktorá bola uvedená v tejto výzve, dodal samozrejme všetky tabuľky a prílohy, predložil podnikateľský plán, má právo uchádzať sa o plný počet bodov a v právnom štáte nemôže byť v žiadnom prípade diskriminovaný ani o jeden jediný bod. Tá výzva bolo vyhlásená pre celé územie Slovenskej republiky, pre všetky regióny a pre všetkých mladých farmárov. Skús napísať aspoň jednu vetu, prečo napr. ten mladý začínajúci mladý farmár, ktorý pracuje, nelumpuje, nepriživuje sa na sociálnom systéme štátu, poctivo zarába, živí napr. svoju rodinu, dosahuje povedzme aj nejaký zisk ..... prečo taký mladý farmár je ukrátený o 8 bodov ??? Ak máš napísať nejakú hlúposť, tak radšej tú vetu ani nepíš .
Ja si myslím, že takto vyhodnotená výzva je pre stovky mladých začínajúcich farmárov diskriminačná ........ a veľmi, veľmi rád by som spoznal človeka, ktorý tento hlúpy, komunistický a diskriminačný bodový systém vymyslel a veľmi by som si želal keby si ho vedel verejne, na nejakej tlačovej konferencii alebo v TV debate obhájiť. Možno je to človek, ktorý sám má už svoju žiadosť schválenú a bodovací systém ( ako sa tu už niekde písalo ) mu akosi tak čisto náhodou "sadol" ........
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-05-2017, 15:40   #314
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Misko13
Zetor, tu sa da velmi polemizovat. Osobne som velmi rad, ze tieto kriteria boli nastavene tak, ze neboli subjektivne a teda nezalezalo to od hodnotitela, ako sa vyspi. Toto bolo snad prvy kraj co su eurofondy. Vsetci vieme, ako to na Slovensku chodi. Skor si myslim, ze najväcsi problem je v tom, ze sa hovori, ze vela starych farmarov, ktori uz farmy maju to davalo na svoje deti, ktore polnohospodarstvo v zivote robit nebudu. Ak by sa tomuto zabranilo, tak by mozno bolo peniaze na vsetkych. Dalsia vec je, ze sa podla mna malo najst viac prostriedkov pre mladych farmarov lebo pri tych peniazoch, co tam su su toto len omrvinky.
K niektorym bodovacim kriteriam, ktore si kritizoval. Cielom eurofondov je vyrovnavat regionalne rozdiely, preto tam je aj kriterium o miere nezamestnanosti v danom regione. Takisto vyska standardneho vystupu sa mi zda ok, pretoze je pre spolocnost prinosnejsie, ak sa za rovnaku sumu podporia farmari, ktori dokazu vyprodukovat viac. O kriteriu, ze preco dostavaju viac bodov nezamestnani, tak sa da polemizovat, ale tu tiez chapem tu logiku, ze sa chcu podporit ludia, ktori nepracuju a takato moznost by vedela nastartovat ich podnikanie. Je to tazke nastavit.
Rozhodne je to ale lepsie ako hodnotenie podnikatelskeho zamero. Tam si mozes napisat cokolvek, to su uplne rozpravky. Kto dnes, kto este nema farmu (ale aj ten, kto ju ma) vie povedat, ze ako mu to pojde. Vsetko bude zavisiet, ako zvladne chov a ci bude svoje produkty schopny predavat a to teraz nevies. Navyse mozu prist nepredvidatelne okolnosti, poznam chlapika, co robi trochu so pstrosmi, hovoril mi ze mu to islo a potom zrazu unia pustila jeden rok na trh juhoafricanov a ti dali take ceny, ze vsetci boli v prdeli
Miško13, pozdravujem Ťa ..... uvedomuješ si vôbec ako si v jednom jedinom komentári protirečíš a popieraš svoje vlastné slová ?
Píšeš, že do podnikateľského plánu si môžeš napísať čokoľvek a že sú to len rozprávky.
Z toho usudzujem, že o vypracovaní solídneho a precízneho podnikateľského plánu nemáš ani šajnu a nevieš o tom absolútne nič .... inak by si takú hlúposť napísať nemohol. Ale nečudujem sa Ti. Mnoho mladých farmárov podnikateľský plán jednoducho odstrčili na vedľajšiu koľaj lebo sa hrabali za bodmi. Podnikateľský plán okrem iných dôležitých vecí musí obsahovať štúdiu trhu, analýzu konkurencie, obchodnú koncepciu, marketingový plán, koncepciu rozvoja firmy, SWOT analýzu, kritické faktory úspechu, operatívny marketing, súvahu, hranicu rentability a výpočet nulového bodu, likviditu, rentabilitu nákladov, finančné tabuľky a ďalšie. Ale to Ti zrejme nehorí nič. To sú podstatné veci podnikateľského plánu a môžeš mi veriť, že každá komerčná banka si takýto podnikateľský plán poriadne a precízne preštuduje kým niekomu úver poskytne alebo nie.
Ak si myslíš, že do podnikateľského plánu môžeš napísať čo chceš a sú to podľa Teba iba rozprávky, tak si načisto mimo a o podnikaní nemáš ani poňatia.
Sám píšeš, že kto vie, kto ešte nemá farmu, že ako mu to pôjde a že všetko bude závisieť ako bude vedieť predávať svoje produkty. A práve preto si dobrý podnikateľský plán vyžaduje analýzu trhu, analýzu konkurencie, obchodnú politiku, marketingový plán a ďalšie. Vidíš, nie sú to rozprávky. Na podnikanie sa treba vážne a solídne pripraviť, nie dať agentúre niečo vypracovať lebo mne sa nechce. Lebo ja chcem iba peniaze. Píšeš o nepredvídateľných okolnostiach, ktoré môžu celé podnikanie aj zruinovať ...... Práve preto sa divím ako môže niekto dostať napr. 5 bodov za to, že sľúbi niečo o čom nevie povedať, či sa mu to ja kvôli tým okolnostiam, ktoré aj Ty spomínaš, či sa mu to podarí alebo nie. Body za tie sľuby ho v konečnom dôsledku môžu posunúť na miesto, kde tie financie dostane ..... a presne o tomto to je. Body prideľované za sľuby ( 5 bodov ) a napokon aj body za 2 a viac ročnú lenivosť ( 8 bodov ) sú voči ostatným diskriminačné. Posúvajú takýchto lenivcov a sľubotechny na popredné miesta pre získanie nenávratných finančných prostriedkov z vrecák všetkých daňových poplatníkov. Dobre si to prečítaj, aby si tomu už konečne porozumel .... nie je na tom nič ťažké. Všetci ktorí splnili všetky podmienky výzvy a poctivo si vybehali všetky prílohy po okresných či krajských mestách, investovali čas a peniaze a projekt im nebol vrátený pre nesplnenie podmienok, všetci títo mali mať šancu na plný bodový zisk. Nie hneď na začiatku ich ukrátiť o 10 či 20 bodov iba tak, že nejakú ťuťmák nevie ako urobiť spravodlivé vyhodnotenie projektu. Projekt, resp. výzva bola celoslovenská a nikto nemá právo nikoho diskriminovať podľa toho či je niekde nezamestnanosť taká alebo onaká. Ak to teraz niekto takto vysvetľuje tak sa na tú výzvu nepripravili a nevenovali jej náležitú a dôslednú prípravu. Môj názor.

Naposledy upravil Zetor7711 : 21-05-2017 o 15:43.
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-05-2017, 17:52   #315
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
Nikoho sa nezastavam ale mohol ist do prejktu s manzelkou a preto napisal ze ani nam nic neprislo......

Prislo dnes niekomu nieco?Nam nic neprislo....Caka sa dalej..
Este sa caka dalej?
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-05-2017, 12:28   #316
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Menirs, pozdravujem. Poprosím Ťa, prečítaj si pokojne čo si napísal a zamysli sa trošku. Aj podľa Teba je otázne kto bude lepší farmár, či s maturitou či bez alebo s VŠ. Nikto to nevie ani uhádnuť ani posúdiť. Ale to, že ten bez maturity bude resp. bol oproti tomu s VŠ ukrátený o 6 bodov to Ti už akosi neprekáža. Nestačí dať pred nimi iba dolu klobúk, ako píšeš. Treba ich podporiť, nie pchať peniaze do vrecák špekulantov, napr. takých ktorí o tejto výzve nemajú ani páru ani slychu a na počet svojich vlastných bodov sa pýtajú na tomto fóre
Nemáš pravdu, keď píšeš že NFP malo pôvodne dostať 600 mladých farmárov. Ak si čítal výzvu .... na prerozdelenie bolo určených 25 mil. €, stále to vychádzalo a vychádza iba na 500 ( 500 x 50 tis. = 25 mil. ). To iba tak pre presnosť.
Ešte raz zrozumiteľne a po lopate napíšem niečo o bodovacom kritériu.
Ak niekto splnil všetky náležitosti a všetky podmienky stanovené pre podanie žiadosti vrátane splnenia stanoveného štandardného výstupu v nejakej komodite, ktorá bola uvedená v tejto výzve, dodal samozrejme všetky tabuľky a prílohy, predložil podnikateľský plán, má právo uchádzať sa o plný počet bodov a v právnom štáte nemôže byť v žiadnom prípade diskriminovaný ani o jeden jediný bod. Tá výzva bolo vyhlásená pre celé územie Slovenskej republiky, pre všetky regióny a pre všetkých mladých farmárov. Skús napísať aspoň jednu vetu, prečo napr. ten mladý začínajúci mladý farmár, ktorý pracuje, nelumpuje, nepriživuje sa na sociálnom systéme štátu, poctivo zarába, živí napr. svoju rodinu, dosahuje povedzme aj nejaký zisk ..... prečo taký mladý farmár je ukrátený o 8 bodov ??? Ak máš napísať nejakú hlúposť, tak radšej tú vetu ani nepíš .
Ja si myslím, že takto vyhodnotená výzva je pre stovky mladých začínajúcich farmárov diskriminačná ........ a veľmi, veľmi rád by som spoznal človeka, ktorý tento hlúpy, komunistický a diskriminačný bodový systém vymyslel a veľmi by som si želal keby si ho vedel verejne, na nejakej tlačovej konferencii alebo v TV debate obhájiť. Možno je to človek, ktorý sám má už svoju žiadosť schválenú a bodovací systém ( ako sa tu už niekde písalo ) mu akosi tak čisto náhodou "sadol" ........

Zdravím, svoj názor na danú výzvu som už dostatočne opísal. Žijeme v demokracii, každý môže mať názor aký uzná za vhodný. V určitých veciach sa zhodneme v iných nie v demokracii je to normálne. Ako som už písal, máte možnosť ovplyvniť budúcu výzvu. Skúste sformulovat a poslať kritériá ktoré by boli vhodnejšie ako v tejto výzve. Pošlite ich kompetentnym nech sa inšpirujú. Možno ich zapracuju a tým prispejete k zvýšeniu rovnosti šancí.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-05-2017, 12:49   #317
miška z lazu
člen
 
Registrovaný od: Nov 2013
Príspevky: 26
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
veľmi, veľmi rád by som spoznal človeka, ktorý tento hlúpy, komunistický a diskriminačný bodový systém vymyslel a veľmi by som si želal keby si ho vedel verejne, na nejakej tlačovej konferencii alebo v TV debate obhájiť.

tak to by som si aj ja rada pozrela

Ale iné chcem. Nikdy nebude možné povedať, že bodovacie kritériá sú rovnako spravodlivé pre všetkých. Táto výzva bola proste zameraná nie na všetkých mladých farmárov (už tu je prvé triedenie - vek). Zameraná bola na nepracujúcich, vyskokoškolsky vzdelaných, ideálne s živočíšnou výrobou. Tak to je. Týchto chceli podporiť, nie všetkých mladých farmárov.
V ČR mali medzi kritériami napríklad toto: "Převzetí zemědělských pozemků a/nebo VDJ od jiného zemědělského podnikatele staršího 55 let" - kto nemal po ruke staršieho farmára mal z fleku o 15 bodov menej. To je úplne to isté ako vysoká škola u nás.
Body nikdy nesadnú všetkým rovnako, ale aspoň u nich platí máš-nemáš a nie subjektívny pohľad hodnotiteľa. Nevravím, že naše kritériá boli správne a v poriadku ale je to lepšie ako nechať rozhodnutie na jednotlivca
miška z lazu je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-05-2017, 12:59   #318
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal miška z lazu
tak to by som si aj ja rada pozrela

Ale iné chcem. Nikdy nebude možné povedať, že bodovacie kritériá sú rovnako spravodlivé pre všetkých. Táto výzva bola proste zameraná nie na všetkých mladých farmárov (už tu je prvé triedenie - vek). Zameraná bola na nepracujúcich, vyskokoškolsky vzdelaných, ideálne s živočíšnou výrobou. Tak to je. Týchto chceli podporiť, nie všetkých mladých farmárov.
V ČR mali medzi kritériami napríklad toto: "Převzetí zemědělských pozemků a/nebo VDJ od jiného zemědělského podnikatele staršího 55 let" - kto nemal po ruke staršieho farmára mal z fleku o 15 bodov menej. To je úplne to isté ako vysoká škola u nás.
Body nikdy nesadnú všetkým rovnako, ale aspoň u nich platí máš-nemáš a nie subjektívny pohľad hodnotiteľa. Nevravím, že naše kritériá boli správne a v poriadku ale je to lepšie ako nechať rozhodnutie na jednotlivca

Súhlasím s tvojim názorom.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-05-2017, 18:48   #319
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal JackoPeter
Minimálna hranica projektov bola 84B ty čo majú 83 a menej dostanú neschváleníe z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov.
Ja by som potreboval vediet ci este cakat alebo riesit nieco ine , mohli by zverejnit zostupny rebricek resp. aspon nejake usmernenie. Mne vychadza, ze sa naisto dozviem vysledok asi niekedy v novembri. Niektori pisatelia sa odmlcali predpokladam, ze im prislo schvalene. Ak mate niekto nejake info...
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-05-2017, 12:12   #320
Wolfpack
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ja som mal 84b som z Východu a zatiaľ mi nič neprišlo. So svojim projektom som už aj dávno začal. Dúfam, ze ani štat nebude odo mňa nič pýtať, keď mi už tak pomohol.
Wolfpack je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:17.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..