AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-05-2011, 08:49   #1
janzima
člen
 
Registrovaný od: Jan 2009
Príspevky: 2
Počiatočné Náhradná pôda

Mám v Roľníckom družstve 3 ha pôdy. Mal som podpísanú zmluvu o prenájme, ktorá platila do 31.12.2010. RD mi v novembri 2010 poslalo návrh novej zmluvy s platnosťou od 1.1.2010 s tým, že zmenilo podmienky prenajímania s predkupným právom, doba prenajatia na 15 rokov, možnosť výpovede z nájmu len zo strany RD.
Z toho dôvodu chcem pôdu vydať formou náhradného pozemku a túto prenajať inému záujemcovi. RD mi odmieta dať náhradnú pôdu podľa môjho záujmu rovnakej bonity na okraji lánu s tým, že zákon mi nedovoľuje náhradnú pôdu prenajímať ďalšiemu.
Ďakujem za radu.
Ján Zima e-mail: [email protected]
janzima je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-07-2011, 09:55   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Náhradná pôda

Nájomná zmluva je vecou dohody vlastníka a nájomcu. Nájomca nemôže v zmluve dávať podmienky, ktoré sú pre vás nevýhodné, pokiaľ to nie je upravené zákonom. S podmienkami, ktoré vo vašej žiadosti uvádzate nemusíte súhlasiť. Nakoľko asi k dohode nedôjde, mienite po skončení nájmu s pôvodným nájomcom uzatvoriť dohodu s inou osobou. Ak pozemok nie je prístupný, máte nárok na náhradný pozemok podľa postupov uvedených v § 12a zákona č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov, v znení neskorších predpisov. Ak nájomca na vašu výzvu do 90 dní nereagoval, obráťte sa so svojou žiadosťou na príslušný obvodný pozemkový úrad. Tvrdenie zástupcov družstva nemá oporu v zákone. Náhradný pozemok môžete prenajať inému nájomcovi.


S pozdravom

Mgr. Peter Farkas
generálny riaditeľ
sekcie legislatívy
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:34.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..