AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 19-07-2017, 06:16   #381
goaton
člen
 
Registrovaný od: Mar 2015
Príspevky: 19
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Aj ja. Odporúčam skontrolovať osobné údaje. Uviedli mi tam chybné číslo účtu.
goaton je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-07-2017, 12:39   #382
rolnik
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

V zmluvach je zmena, vo vyzve bola podmienka: do 18 mesiacov od zacatia projektu mat 25percent zvierat, v zmluve je uz podmienka ze 25 percent zvierat treba mat este pred podanim prvej ZoP.
rolnik je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-07-2017, 12:57   #383
Klarika
člen
 
Registrovaný od: Jul 2017
Príspevky: 1
Thumbs down Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Milí mladí farmári, tí ktorí už máte doma zmluvu o poskytnutí NFP, pozorne si prečítajte na str. 3, v čl. 3 bod 3.1: „Prijímateľ (vy) sa zaväzuje podať prvú žiadosť o platbu na prvú splátku NFP vo výške 70% z celkovej paušálnej platby NFP najskôr po preukázaní skutočnosti, že sa stal aktívnym poľnohospodárom v súlade s ods. 7.4 Zmluvy o poskytnutí NFP, čo je povinný preukázať v rámci prvej ŽoP a najneskôr do 9 mesiacov odo dňa účinnosti Zmluvy o poskytnutí NFP". Toto ustanovenie je hlboko v rozpore s tým, čo bolo uvedené vo výzve pre podopatrenie 6.1. Jednak nesedí lehota do kedy sa máte stať aktívnym... (z výzvy vyplývala lehota nápočtom do 27 mesiacov) a za druhé a to je horšie, paušál sa zmenil na refundáciu, pretože v prípade špeciálnej RV musíte min. 25% pôdy uvedenej v podnikateľskom pláne deklarovať žiadosťou o priame platby a v prípade ŽV min. 25% zvierat registrovať v CEHZ, čiže všetko si nakúpiť/obstarať za vlastné peniaze a až po podaní 1. ŽoP a následnej kontrole na mieste sa PPA rozhodne, či Vám vaše vlastné financie preplatí.
Ďalšie kontroverzné ustanovenie je na str. 6 čl. 7 bod. 7.3: "Prijímateľ sa zaväzuje zahájiť realizáciu PP do 6 mesiacov od dátumu podpísania Zmluvy. Vo výzve je uvedené do 9 mesiacov... a zároveň si pozorne prečítajte aj bod 7.13 na str. 7/8, niektorých z vás sa to bude týkať...
No úprimne je mi vás ľúto, ako s vami zametajú.... nechcete to niekto medializovať ?

Naposledy upravil Klarika : 19-07-2017 o 13:03.
Klarika je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-07-2017, 14:24   #384
miška z lazu
člen
 
Registrovaný od: Nov 2013
Príspevky: 26
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Mňa skôr zaujíma bod 2.10, či sme alebo nie sme povinný byť registrovaný. Je to cca 800e a máme na to pár dní....
Ja osobne si myslím že podľa §2 ods. 2 z 315/2016 Z.z. sa to na nás nevzťahuje, ak nepoberáme iné dotácie (čo zase v zmluve je klauzulka, že nesmieme). Čo vy k tomu?

Naposledy upravil miška z lazu : 19-07-2017 o 14:31.
miška z lazu je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-07-2017, 14:32   #385
goaton
člen
 
Registrovaný od: Mar 2015
Príspevky: 19
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Myslím, že nie. Viď nižšie:

Pri posudzovaní partnerov verejného sektora sa berú do úvahy aj finančné limity. To znamená, že na to, aby sa fyzická osoba alebo právnická osoba považovala za partnera verejného sektora nestačí, aby spĺňala definičné kritériá, ale zároveň musí byť splnená podmienka finančného limitu.
Finančné limity sú nastavené nasledovne:
V prípade partnera verejného sektora podľa bodov 1, 3, 4, 6 a 7 ide o limit nad 100.000 eur, ak ide o jednorazové plnenie alebo 250.000 eur v kalendárnom roku, ak ide o opakujúce sa plnenie. Vždy sa berie do úvahy jedna transakcia so štátom, jednotlivé transakcie z viacerých zmlúv sa nesčítavajú.
goaton je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-07-2017, 08:28   #386
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Klarika
Milí mladí farmári, tí ktorí už máte doma zmluvu o poskytnutí NFP, pozorne si prečítajte na str. 3, v čl. 3 bod 3.1: „Prijímateľ (vy) sa zaväzuje podať prvú žiadosť o platbu na prvú splátku NFP vo výške 70% z celkovej paušálnej platby NFP najskôr po preukázaní skutočnosti, že sa stal aktívnym poľnohospodárom v súlade s ods. 7.4 Zmluvy o poskytnutí NFP, čo je povinný preukázať v rámci prvej ŽoP a najneskôr do 9 mesiacov odo dňa účinnosti Zmluvy o poskytnutí NFP". Toto ustanovenie je hlboko v rozpore s tým, čo bolo uvedené vo výzve pre podopatrenie 6.1. Jednak nesedí lehota do kedy sa máte stať aktívnym... (z výzvy vyplývala lehota nápočtom do 27 mesiacov) a za druhé a to je horšie, paušál sa zmenil na refundáciu, pretože v prípade špeciálnej RV musíte min. 25% pôdy uvedenej v podnikateľskom pláne deklarovať žiadosťou o priame platby a v prípade ŽV min. 25% zvierat registrovať v CEHZ, čiže všetko si nakúpiť/obstarať za vlastné peniaze a až po podaní 1. ŽoP a následnej kontrole na mieste sa PPA rozhodne, či Vám vaše vlastné financie preplatí.
Ďalšie kontroverzné ustanovenie je na str. 6 čl. 7 bod. 7.3: "Prijímateľ sa zaväzuje zahájiť realizáciu PP do 6 mesiacov od dátumu podpísania Zmluvy. Vo výzve je uvedené do 9 mesiacov... a zároveň si pozorne prečítajte aj bod 7.13 na str. 7/8, niektorých z vás sa to bude týkať...
No úprimne je mi vás ľúto, ako s vami zametajú.... nechcete to niekto medializovať ?
No, milá Klárika ..... myslím si, že špekulanti si začínajú uvedomovať, že nie je to len o tom .... natrčiť ruku, zobrať 50 tisíc a dovidenia. Mám také skúsenosti praktické, no hlavne tu na tejto stránke, že mnohí, ktorí si akože podávali žiadosti, svoje projekty ani nevideli. Mnohí, mnohí z nich ... resp. to ich špekulantstvo finančne podporené bolo. Ale mnoho tých, ktorí napr. už druhý rok úspešne požiadali o priame platby a stali sa už vlani aktívnymi poľnohospodármi v zmysle priamych platieb, podporení neboli. Dovolím si povedať, že veľa špekulantov ani doteraz nevie čo sú priame platby, kde a ako o ne požiadať. Už vlani a toho roku opäť, mal každý možnosť podanou žiadosťou preukázať, že sa stal aktívnym mladým farmárom. Niektorí teraz pozerajú ako vyorané myši, že čo sa deje, čo od nich niekto pýta, žiada, atď. Touto výzvou boli, až na česť výnimkám, podporení lenivci a špekulanti, ktorí videli iba peniaze ...... Štát až teraz zistí .... kto to vlastne myslel úprimne a poctivo a že vlastne tých, ktorí vlastne už v poľnohospodárstve poctivo podnikajú a pracujú, že tých vlastne nepodporili ...... tu je teraz výsledok. Body, veľa bodov dostávali tí, ktorí sa viac ako 2 roky chodili podpisovať na úrad práce a o poľnohospodárstve vedia zrejme veľké guľové .....
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-07-2017, 10:04   #387
Rudolf Suhajda
člen
 
Registrovaný od: Jul 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ako si PPA môže dovoliť radikálne zmeniť podmienky vyplatenia NFP v zasielaných zmluvách? Žiadatelia predsa išli do projektu za nejakých (vopred stanovených) podmienok, ktoré sa odrazu v zmluvách zmenili. A nie je to zmena len kozmetická. Skúsme si ju preniesť do reality:

Môj projekt bol na založenie sadu:
- v 07/17 som sa dozvedel, že je úspešný
- do 04/18 musím stihnúť zabezpečiť stovky sadeníc (ktoré sa na veľké výsadby objednávajú na rok dopredu - nikto vám nedodá 500 presne špecifiokvaných sadeníc zo skladu), zaregistrovať sad v registri UKSUP, požiadať o priame platby PPA
- čiže do jari musím mať fungujúci sad, inak nedostanem ani prvú platbu

Len mne sa to zdá ako nereálne? Je to chyba v prepise podmienok z výzvy do zmlúv alebo zámer PPA na "odpálenie" žiadateľov?
Rudolf Suhajda je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-07-2017, 15:03   #388
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Rudolf Suhajda
Ako si PPA môže dovoliť radikálne zmeniť podmienky vyplatenia NFP v zasielaných zmluvách? Žiadatelia predsa išli do projektu za nejakých (vopred stanovených) podmienok, ktoré sa odrazu v zmluvách zmenili. A nie je to zmena len kozmetická. Skúsme si ju preniesť do reality:

Môj projekt bol na založenie sadu:
- v 07/17 som sa dozvedel, že je úspešný
- do 04/18 musím stihnúť zabezpečiť stovky sadeníc (ktoré sa na veľké výsadby objednávajú na rok dopredu - nikto vám nedodá 500 presne špecifiokvaných sadeníc zo skladu), zaregistrovať sad v registri UKSUP, požiadať o priame platby PPA
- čiže do jari musím mať fungujúci sad, inak nedostanem ani prvú platbu

Len mne sa to zdá ako nereálne? Je to chyba v prepise podmienok z výzvy do zmlúv alebo zámer PPA na "odpálenie" žiadateľov?
"Odpalujete sa sami" Rudolf ..... každý mal čas možno aj 2 roky aby sa pripravil na to, že jeho projekt môže byť schválený. Problémy podľa môjho názoru nastávajú u tých, ktorí si mysleli, že dostanú na ruku 50 tisíc a "pohoda" .... no teraz nevedia absolútne nič, možno zaplatili ťažké prachy za vypracovanie projektov o ktorých nič nevedeli a teraz sú naozaj úplne bezradní ...... Mne je skutočne veľmi ľúto tých mladých, ktorí poctivo začali podnikať, stali sa už aj aktívnymi v zmysle priamych platieb, pracujú, snažia sa a dotácia by im nerobila žiaden problém ..... Na tých ale štát zrejme nemyslel .... viac na špekulantov a tu je teraz výsledok
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-07-2017, 10:48   #389
PeterL
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
"Odpalujete sa sami" Rudolf ..... každý mal čas možno aj 2 roky aby sa pripravil na to, že jeho projekt môže byť schválený. Problémy podľa môjho názoru nastávajú u tých, ktorí si mysleli, že dostanú na ruku 50 tisíc a "pohoda" .... no teraz nevedia absolútne nič, možno zaplatili ťažké prachy za vypracovanie projektov o ktorých nič nevedeli a teraz sú naozaj úplne bezradní ...... Mne je skutočne veľmi ľúto tých mladých, ktorí poctivo začali podnikať, stali sa už aj aktívnymi v zmysle priamych platieb, pracujú, snažia sa a dotácia by im nerobila žiaden problém ..... Na tých ale štát zrejme nemyslel .... viac na špekulantov a tu je teraz výsledok

Pre mňa je táto podmienka tiež problém. Projekt som podával na živočíšnu výrobu a z tých peňazí som chcel postaviť chovné priestory, možno kúpiť pôdu, platiť odvody a áno aj žiť, kým začnem reálne zarábať. Takto to bolo aj prezentované. Momentálne som zamestnaný, takže začať vo väčšom je popri práci problém. Chcel som sa venovať hlavne produkcii hydinového mäsa a vajec (sliepky s voľným výbehom). Pôdu nevlastním a všetko široko-ďaleko je prenajaté. Mať 25% zvierat a 25% pôdy z vlastných financií takto narýchlo popri práci nie je len tak. Súhlasím s tým, že sa podmienky zrazu začali veľmi meniť a to úplne mimo toho, ako to bolo pôvodne prezentované.

PS: mal som 84b ale ešte mi žiadna odpoveď od PPA neprišla. Je tu tiež niekto kto má viac ako 83b a stále čaká na odpoveď?
PeterL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-07-2017, 12:01   #390
PeterL
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal PeterL
PS: mal som 84b ale ešte mi žiadna odpoveď od PPA neprišla. Je tu tiež niekto kto má viac ako 83b a stále čaká na odpoveď?

Práve som volal na PPA, hovoril som s p. Zuzanou Petríkovou. Dozvedel som sa, že žiadateľov s 84b bolo cca 100, ale kvôli nedostatku financií prešlo len asi 12. Povedala, že keď som zatiaľ nedostal odpoveď, tak pravdepodobne som neuspel, ale nevie to povedať určite, lebo ešte asi 4-5 odpovedí budú posielať. Predpokladá, že tieto posledné odošlú tento týždeň, ale že toho majú veľa.

Som zvedavý a keď sa nepodarí cez túto výzvu, tak budem skúšať pomaly niečo rozbehnúť aj bez dotácie.
PeterL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..