AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 10-10-2011, 16:37   #1
mitterpach
člen
 
Registrovaný od: Oct 2011
Lokalita: Banská Bystrica
Príspevky: 1
Post Odkúpenie parcely od SPF

Dobrý deň.
Prosím o radu k nasledovnému problému:
Chcel by som odkúpiť parcelu od SPF. Medzi touto "mojou" záujmovou parcelou a cestou je "pás", ďaľšia parcela, o ktorú nemám záujem, pretože je nevysporiadaná a mne zbytočná. Ani nemá LV, ale zato má dvoch majiteľov, atď. ... SPF mi dalo predbežné stanovisko, že kvôli prístupu na "moju parcelu" je nutné odkúpiť parcelu "pás". Preto sa naskýta otázka: Je takéto stanovisko SPF opodstatnené?, Ak áno, aké sú ďalšie možnosti vysporiadania pozemku "pás" aby sa sprístupnila "moja" parcela natoľko, aby bola predajná?
Za radu ďakujem.
mitterpach je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-12-2011, 15:22   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Odkúpenie parcely od SPF

Slovenský pozemkový fond pri prevodoch pozemkov, ktoré spravuje postupuje v zmysle nar. vlády č. 238/2010 Z.z. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR nie je príslušné vzhľadom k svojej pôsobnosti (zák. č. 575/2011 Z.z.) vo veci konať.
Ak „pás“ pôdy má vlastníka, treba jednať priamo s ním. Odporúčame obrátiť sa priamo na vedenie Slovenského pozemkového fondu Bratislava, Búdkova 36. Je vecou Slovenského pozemkového fondu či Vám pozemok odpredá. Slovenský pozemkový fond je samostatný právny subjekt zriadený zákonom č. 330/1991 Zb..


S pozdravom


Mgr. Peter Farkas
generálny riaditeľ
sekcie legislatívy
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:03.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..