AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 04-04-2012, 11:48   #1
goldin
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 0
Počiatočné Prevod SHR?

Dobrý den!
Od 9. maja 2011 som SHR. Nakolko planujem vycestovat do zahranicia a nemozem sa nadalej venovat tejto cinnosti, chcela by som, aby v tom pokracovali moji rodicia. Vlastne prakticky tuto cinnost vykonavaju oni, ale ja to mam na mene.
Moja otázka znie, ci sa SHR da previest na inu osobu?
Okrem toho dostavam aj dotacie LFA. Vraj ak nedodrzim podmienku podnikania 5 rokov, tak musim vracat LFA. Ako to vlastne je?
V pripade, ze zrusim teraz SHR a bude to robit moja mama, tak LFA sa musi vracat?

Dakujem velmi pekne za odpoved!
goldin je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-05-2012, 15:04   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Prevod SHR?

1. SHR (a teda aj jeho záväzok) sa samozrejme dá previesť na inú osobu, ale vždy to musí byť taký druh „osoby“, ktorá zodpovedá podmienkam poskytovania podpory. V prípade LFA sa podpora poskytuje fyzickým a právnickým osobám podnikajúcim v poľnohospodárstve. Druhou podmienkou prevodu (napr. pre platby za LFA) je časovosť prevodu – a táto musí byť uskutočnená v termíne do podania žiadosti o platbu (do 15.5.príslušného roku + 25 kalendárnych dní so sankciou). Všeobecne povedané – prevod je možné realizovať od 1.1. do času podania žiadosti o platbu (15.5)
2. V rámci platieb LFA – nie je podmienka 5 rokov podnikania, ale podmienka realizácie poľnohospodárskej činnosti od prvej platby za LFA na minimálne výmere 1 ha po dobu 5 rokov.
3. V prípade zrušenia činnosti SHR (ako oprávneného žiadateľa) a prenosu práv na „neoprávneného žiadateľa“ – nebude zo strany PPA takáto žiadosť akceptovaná. Okrem toho bude povinnosťou vrátiť dovtedy poskytnuté platby (v rámci 5 ročného záväzku).

Ing. Ján Beňadik
generálny riaditeľ
Sekcia rozvoja vidieka

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 16-05-2012 o 13:18.
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 05:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..