AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-03-2012, 20:36   #1
fero123
člen
 
Registrovaný od: Mar 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Nárok na využívanie dedičstva

Dobrý deň, mojim starým rodičom boli odobraté násilím pozemky pri zdurzstevnovani v roku 1960. JRD na nich postavilo kravin, senník a silažne jamy. Budovy od JRD odkupil podnikateľ. Tieto budovy sú v ohradenom areáli a postavené na mojom pozemku. Prosím Vás o radu, ako sa mam dostať do tohto arealu aby som mohla využívať svoje dedičstvo.

Ďakujem
fero123 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-04-2012, 13:38   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Nárok na využívanie dedičstva

Ako vlastníčka pozemku máte nárok od vlastníka stavieb na nájomné, ktoré môžete uplatniť na súde až 3 roky spätne od podania žaloby. V zmysle Občianskeho zákonníka máte právo vstupu na svoj pozemok.
Taktiež máte právo pozemok pod stavbou predať vlastníkovi stavby. Ak by išlo o „čiernu“ stavbu, máte právo požadovať jej odstránenie. Vzhľadom k tomu, že t.č. ide o občiansko-právny spor, odporúčame Vám využiť služieb právnika, nakoľko Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v zmysle čl. 2 ods. 2 Ústavy SR nie je príslušné v tejto veci konať.


S pozdravom



JUDr. Pavol Ňuňuk
poverený zastupovaním
generálneho riaditeľa
sekcie legislatívy
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 09:25.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..