AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 11-01-2012, 09:08   #1
SHR LUdvo
člen
 
Registrovaný od: Jan 2011
Príspevky: 15
Unhappy Prosba o opätovnú pomoc

Dobrý deň,
prijmite moje poďakovanie za Vašu pomoc pri odstúpení od zmluvy tak ako ste mi poradili minulí rok vo februári.
Tak ako ste napísali odstúpil som od zmluvy, zároveň som ich požiadal vyplatenie dlžného nájomného a požiadal o vydanie mojich pozemkov po žatve.
Po žatve som uzatvoril s iným subjektom zmluvu.
Daný subjekt mi na moju požiadavku napísalo "" Podľa zák.504/2003 § 679 odstúpiť od zmluvy môže prenajímateľ ak nájomca hoci upomenutý neplatí splatné nájomné ani do
splatnosti ďaľšieho nájomného. Nájomné Vám bolo uhradené poštovou poukážkou". Majú pravdu nájomné mi bolo vyplatené ale až na moju žiadosť, ktorá bola napísaná spolu s odstúpením od zmluvy. Myslím si, že sa mýlia aj v čísle zákona. A zvýraznením hoci upomenutý ma nepriamo obvinili, že som ich neopomenul, že mi dlhujú nájomné.
Prosím je takýto postup daného subjektu zákonný ako mám ďalej postupovať.
Za odpoveď Vám ďakujem s pozdravom a prajem všetko dobré v novom roku
__________________
Dubovský Ľudovít
SHR LUdvo je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-03-2012, 13:54   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: Prosba o opätovnú pomoc

Citácia právneho predpisu (§679) je z Občianskeho zákonníka a nie zo zákona č. 504/2003 Z. z.. V informácii z februára 2011 sme Vám uviedli znenie Občianskeho zákonníka, kde sme zvýraznili časť, podľa ktorej môžete odstúpiť od zmluvy za podmienky, že na neplatenie dohodnutého nájmu nájomcu upozorníte. Nájomca, ak uhradil nájom ostáva naďalej nájomcom, pokiaľ by ste nepreukázali splnenie zákonnej podmienky, t.j. že ste ho vyzvali na úhradu a on ani do splatnosti ďalšieho nájmu svoj dlh nevyrovnal.

S pozdravom


Mgr. Peter Farkas
generálny riaditeľ
sekcie legislatívy
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:45.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..