AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 24-09-2007, 21:39   #1
nikver
člen
 
Registrovaný od: Sep 2007
Príspevky: 2
Počiatočné Vykurovanie skleníkov

Ahojte

potrebovala by som sa nakontaktovat na osobu, ktora sa zaobera vykurovanim sklenikov, resp. podnym vykurovanim v sklenikoch. Momentalne pracujem na dizertacnej praci a neviem akym smerom sa mam uberat, ked chcem vypocitat, resp. navrhnut podne vykurovanie v skleniku . Je to u nas neprebadana oblast, alebo len o tom neviem?

Dakujem, Veronika

PS Zdrojom vykurovania by nebol zemny plyn, ale geotermalna energia, teda geotermalna voda.
nikver je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 26-09-2007, 18:15   #2
japila
člen
 
Registrovaný od: Sep 2007
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Vykurovanie skleníkov

Citát:
Pôvodne zaslal nikver
Ahojte

potrebovala by som sa nakontaktovat na osobu, ktora sa zaobera vykurovanim sklenikov, resp. podnym vykurovanim v sklenikoch. Momentalne pracujem na dizertacnej praci a neviem akym smerom sa mam uberat, ked chcem vypocitat, resp. navrhnut podne vykurovanie v skleniku . Je to u nas neprebadana oblast, alebo len o tom neviem?

Dakujem, Veronika

PS Zdrojom vykurovania by nebol zemny plyn, ale geotermalna energia, teda geotermalna voda.
Ja nevykurujem pôdu, ale substrát na stoloch, kúrim plynom, lebo nemám termálnu vodu . Ale to je v podstate jedno. Podstata je, že nejak sa vykurovacie médium musí zohriať. Ak je možnosť termálnej vody, tak tam netreba žiadny ohrev ale skôr ju schladiť ak je moc teplá. Aj na Slovensku je to už pomerne bežné pre tie rastliny, ktoré potrebujú mať "nohy v teple"
japila je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-10-2007, 14:20   #3
nikver
člen
 
Registrovaný od: Sep 2007
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vykurovanie skleníkov

Chcem sa spytat, ze ktore su to tie rastliny, ktore musia mat "nohy v teple"?

Ale aj tak musi byt nejaky princip podla ktoreho sa vykuruje, ci uz je alebo nie je termalna voda. Teda nejako sa tam ti vykurovacie telesa musia navrhnut. Ci nie?

A este jedna otazka, kde by som nasla informaciu, ze aku teplotu vyzaduju jednotlive rastliny pestovane v sklenikoch, napr. redkovky alebo salat.

Ďakujem
nikver je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-10-2007, 17:36   #4
japila
člen
 
Registrovaný od: Sep 2007
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Vykurovanie skleníkov

Citát:
Pôvodne zaslal nikver
Chcem sa spytat, ze ktore su to tie rastliny, ktore musia mat "nohy v teple"?

Ale aj tak musi byt nejaky princip podla ktoreho sa vykuruje, ci uz je alebo nie je termalna voda. Teda nejako sa tam ti vykurovacie telesa musia navrhnut. Ci nie?

A este jedna otazka, kde by som nasla informaciu, ze aku teplotu vyzaduju jednotlive rastliny pestovane v sklenikoch, napr. redkovky alebo salat. Treba prakticky takú teplotu, aká je v prírode v zemi keď sa seje do voľnej pôdy.

Ďakujem
Mám info o kvetoch = gerbera a tá potrebuje teplo pri koreni. Tým je treba kúriť celú zimu, pretože je to rastlina viacročná. A v zime pri koreni potrebuje cca 16-19 st.C a prakticky to je teplota ideálna pre všetky rastliny od ktorých očakávame úrodu, alebo aby kvitli, a pritom okolitý vzduch môže byť aj okolo 6-10 st.C
Ak nie je termálna voda, tak sa musí zohriať. A v ničom netreba hľadať zložitosť, všetko je v podstate jednoduché.
Ale princíp je všade rovnaký. Ak chceš pestovať šalát a reďkovky, treba upraviť záhon kde sa bude pestovať a hlavne ho tepelne odizolovať polystyrénové platne, aby zbytočne neboli úniky tepla do okolitej pôdy, kde to nie je potrebné.

Naposledy upravil japila : 07-10-2007 o 21:34.
japila je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:17.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..