View Single Post
Starý 13-11-2015, 21:39   #10
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Zdravim
Neviem prečo si nezistiš presne kolko tvojej pôdy obraba družstvo ved cez katastralnu mapu sa to všetko da aj podla satelitnych máp na internete.Možno že to nezistiš presne na centimetre ale na metre určite.
Inak Agro ma pravdu realita nepusti. Z tym vymeranim parciel to nebude take jednoduche.
Tak za prve povedz mi kolko máš parciel na ktorych si sám vlastnik to je podiel1/1 tie si kludne môžeš dat vymerať a do roka ich maš. Hop ešte maly hačik musi byť aj k ním pristupova cesta.
A za druhe povedz mi kolko maš parciel(alebo ha) na ktorom si spoluvlastnik. A tam je ten velky problem lebo ty sa musiš z podielnikmi dohodnuť ktora čast parcely bude tvoja t.j: z vrchu, zo spodu, zo zadu , s predu to musiš vyjednať zo všetkymy spolupodielnikmi a samozrejme to musiš dať všetko na papier samozrejme zapisať do katastru a dalši velky problem je to že to nemôžeš rozdelovať menej ako 20 árov povedz mi kolko maš takych parciel!!!
No a tomu sa hovori § 12 ods. 1 ...........ked ich nemôžeš racionalne užívať.

Našiel som na internete aj toto:Vrátenie a prevzatie pozemkov, ktoré nie sú prístupné alebo ich nemožno racionálne užívať sa riadi ustanoveniami § 12a ods. 1 tohto zákona, podľa ktorého v prvom rade musí byť ukončený alebo má skončiť zmluvný nájom a doterajší nájomca sa dohodne s vlastníkom na vrátení ale už náhradného pozemku (za neprístupný vlastný pozemok).
Ale tu sa hovori len o vzajomnej dohode a to u teba a medzi družstvom asi neplati.
Ja vychadzam z toho čo mam len naštudovane tak že sa možem aj mýliť .
Bohužial na Slovensku je to tak tu zakony nahravaju viacej nájomcom ako skutočným vlastnikom.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy