View Single Post
Starý 08-07-2007, 07:35   #1
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Chloroza broskýň

Zdravím všetkých nadšených pestovateľov!
Zaoberám sa už asi 6 rokov pestovaním broskýň, len u nás v Šuranoch a blízkom okolí je problém z vápenatosťou pôdy a tým aj zároveň chlorózou listov. Skúšal som všetko možné od prípravkov listovej výživy: Harmavit,Fitovit,Dissolvine, Ferovit - účinok minimálny.Až nakoniec som predsa vyriešil problém celkom jednoducho- slepačím trusom!!! Do 200 litrového suda som dal zakvasiť tri plné vedrá slepačieho trusu ,asi po 10 dňoch som každému stromčeku dal za dve vedrá zálievky a ak niektorým stromom to pomohlo málo,tak asi po ďalších desiatich dňoch dostali z hustej usadeniny zo dna tohto suda po dve vedrá!Výsledok je fantastický do 7 dní listy dostali tmavozelenú farbu až lesk sa objavil na listoch a zrýchlil sa rast letorasov, potom už stačí raz za tri- štyri týždne po jednom vedre urobiť zálievku. Chcel by som len vedieť,čo obsahuje slepačí trus ak by som ho chcel nahradiť umelím hnojivom? Podpníky u stromov sú broskyňové semenáče, asi tri stromy majú podpníky mandlové a je zaujímavé,že u týchto troch stomov asi po štyroch rokoch chloroza sama prestala za túto dobu dorástli do 3-metrovej výšky!
Ďakujem za odpoveďe?

Jaroslav Hlavatý Šurany-N.Hrádok
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy