Téma: Hlas zdola
View Single Post
Starý 14-09-2006, 14:44   #5
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Re: Hlas zdola

Žiadne OK pán tzv. Chosinko!
Napriek tomu, že sa správate ako bojko /asi tak, že čo keby som mal nepríjemnosť s mojou skutočnou identitou/, výnimočne Vám odpoviem, ale iba raz.
Viete Vy vôbec, koľko stojí iba mini reklama v reklamných TV? Markíza má vyše 450 zamestnancov a tých treba platiť, ale nie minimálnou mzdou. Okrem toho, kde sú ostatné ich náklady a zisk? Štána verejnoprávna STV a SRo doteraz robili značné dlhy. Predstavte si, že malý včelár a tých je nielen u nás, ale napr. aj v De 80 %, mal by zaplatiť 250 t. Sk za reklamu na med. Včelárske spolky živoria a žijú z členských príspevkov včelárov. Kvetový med sa vykupoval za 40 Sk/kg, čo je značná dumpingová VOC. Nemáte šajnu o tom, aké sú vstupy do včelárenia v dnešnom čase. Ja nemienim suplovať platených kompetentných, ktorí sú zodpovední za tmu u laikov, týkajúcu sa aj tejto témy. Na VÚRV v Piešťanoch vyrátali, že pestovatelia ak by dobre zabezpečili pestovanie repky olejnej, tak vstupy nákladov by mali činiť 30 t. Sk/ha. Náš ÚVč. v L. Hrádku takisto by Vám mohol vyrátať nákladovú časť pre chov včiel v rôznych oblastiach SR. Predstavte si, že včelár v dnešnom čase prisunul by svoje včelstvá na kočovku k repke do vzdialeného chotára. Existuje veľa prípadov, že vandali a zlodeji rozmlátili a vykradli včelársky voz. Žiadna poisťovňa v SR po r. 1989 včelárov majetok nepoistí tak, ako to kedysi bolo normálne. Svojpomocný poisťovací fond v rámci vč. Spolku, to je iba možná úhrada pre zmiernenie utrpenej škody.
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy