View Single Post
Starý 07-06-2017, 07:53   #351
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
Ja nepodcenujem ani pracu na poli lebo robim aj a poli hoci nemam vela pody ale nejaku mam...to som napisal len akoze ze som nedal do projektu zemiaky...ja viem ze aj zo zemiakmi a zo vsetkym je robota ale cloveka to nasere ze niekto tu napise ze dostal schvaleny projekt a mal 83 bodov a viacerzi su tu zo mali cez 85 a nikomu nic neprislo....
peter82 .... poľnohospodárstvo nie je vôbec o schválených či neschválených projektoch. Je to o vzťahu. Dovolím si povedať, že do tejto výzvy išlo veľmi veľa špekulantov .... iba pre peniaze. Možno všetko budú robiť "akože" cez niekoho alebo veľmi rýchlo skončia. Bohužiaľ, takí mladí a začínajúci poľnohospodári, ktorí už aj začali a dokonca sa stali aktívnymi aj v zmysle priamych platieb, mnohí dokonca prešli kontrolami PPA či ÚKSÚP-u, takým sa podpory nedostane vďaka hlúpemu a diskriminačnému bodovaciemu systému, ktorý mohol navrhnúť a presadzovať iba niekto, kto sa poľnohospodárstvu absolútne nerozumie alebo ho videl iba z helikoptéry. Úzka skupinka ľudí si myslí, že si môže robiť a dovoliť všetko tak ako si to predstavujú niektorí naši politici. No mýlia sa. Poľnohospodárstvo je dôležité a cenné, no zároveň tak zložité, že výzvou "povyháňať" mladých ľudí z úradov práce ( prevažne tých, ktorým sa už viac ako 2 roky nechce pracovať ) je smiešne a zároveň tragické. Toto nášmu pôdohospodárstvu nepomôže. Nepomôžu ani takí, ktorí žijú roky v zahraničí a v čase výzvy a pri možnosti získať 50 tisíc € si spomenú, že sú zo Slovenska, vrátia sa, natŕčajú ruky a pýtajú od daňových poplatníkov ( samozrejme prostredníctvom výzvy ) peniaze. Choré a zvrátené. Nevidí to iba hlupák.
Niekde tu som čítal vetu, citujem : " Dal som si vypracovať projekt na (xy) bodov".
Táto veta presne charakterizuje tých, ktorí chceli mať možno až 101 bodov ( tí zrejme s poľnohospodárstvom veľa spoločné nemajú ) a veľmi presne charakterizuje aj tých, ktorí ( podľa môjho názoru ) veľmi hlúpo, naivne a nie pre všetkých rovnako túto podporu nastavili.
Pomýlili si dobu.
Už totiž nie sme v komunizme a nie všetko musia a môžu mať iba detičky papalášov.
Myslím si, že anglická skratka totálne zlyhala aj keď možno všetci z jej vedenia nenávratný finančný príspevok získali alebo získajú. To ešte len uvidíme. Ale učia sa rýchlo, po vzore politikov. Mladí farmári na Slovensku by si mali už naozaj založiť akési slovenské združenie, ktoré by zastupovalo ich všetkých a nie iba 10, 20 či 50 ľudí z jednej oblasti našej krajiny. Môj názor.
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy