View Single Post
Starý 24-06-2016, 14:04   #1
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Kupujte slovenské potraviny….

.


Z rádia Slovensko dá sa to počúvať často. V slovenskom hypermarkete ponúkajú peknú zelenú papriku a manželka z nej kúpila, lebo vieme, že je nositeľom vitamínu C , atď. Súhlasil som, aby z nej uvarila lečo k večeri. Pochutili s sme si, ale na druhý deň ja som dostal nechutenstvo. Musel som vynechať raňajky aj obed. Večer boľačky ustúpili a pocit na zvracanie pominul, tak o 19. hod,. som sa najedol cestovín, chuť sa mi vrátila. Manželke nič nebolo napriek tomu, ž aj ona jedla toto lečo. Vysvetľujem si to tak, že ona má inú imunitu, neužíva lieky na liečbu VTK ako ja. Lečo sme jedli v pondelok 20.6, Včera na večer z rádia Slovensko vysielali radu, že možno vošky ničiť postrekom z výluhu púpavy, koprivy, tabaku …. Pesticídy v zeleninárstve konzumentom škodia.
Včera večer a dnes na raňajky jedol som zelenú papriku, ktorú nám darovala známa zo svojej fólie a žiadne obtiaž som nedostal, lebo paprika nebola striekaná insekticídmi z jedov pesticídov.


Už nemienim ďalej pokračovať, mám slabý zrak a končím s mojou dopisovateľskou činnosťou
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy