Téma: Formaldehyd
View Single Post
Starý 09-02-2018, 08:29   #4
PeterK
člen
 
Registrovaný od: Feb 2018
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Formaldehyd

Ďakujem že ste tak rýchlo zareagovali. Ale viem že na stránke UKSUP je povolený pre EKO výrobu!!!!! Čo je pre mňa nepochopiteľné. Viem že zaberá aj na nohy, ale ja by som si ho na nohy nikdy nedal, pravdepodobne prestupuje do tela aj pokožkou a to nehovorím o jeho karcinogénnych účinkoch. Nájdete to rôzne na internete asi aj Wikipedia a inde. Som chemik a zaujíma ma, prečo je takáto nebezpečná chemikália povolená pre použitie a zvlášť v EKO, keď už dlho sa hovorí o jeho zákaze. Napríklad v prípade že ho uskladníte pri teplote pod 10°C, vyzráža sa biela kryštalická látka (paraformaldehyd). Ak by ste to zahriali späť na vyššiu teplotu vráti sa do pôvodného tekutého stavu. Ale z dôvodu jeho vlastností je zahrievanie veľmi problematické prípadne až nemožné. Odstránenie takýchto vykryštalizovaných zvyškov "sa" vykonáva prostredníctvom špecializovanej firmy.
Viem že v niektorých oblastiach je nenahraditeľný, napríklad v lekárstve pri rozboroch, uchovávaní orgánov a pod. Zaujíma ma, či mi neviete odporučiť nejaké iné zákony a nariadenia (okrem UKSUP) pre použitie v poľnohospodárstve.
PeterK je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy