View Single Post
Starý 01-02-2011, 14:19   #6
miso veleg
člen
 
Registrovaný od: Jan 2011
Príspevky: 7
Počiatočné Re: pestovanie a záchrana málo známych druhov a odrôd

No, som tu novy a reagujem zrejme dost neskoro, ale predsa len. Tema ma zaujima, osobne sa venujem pestovaniu ovocia, ale som uplny laik. Co znamena asi tolko, ze sice pri dome sme mali vzdy stromy, ale nikto im nevenoval nejaku vacsiu starostlivost. Cize neviem ani urobit ani rez, ani vrublovanie a uz vobec nie nejaku odbornu robotu. V sucasnosti obrabam ovocny sad, kde je viacero odrod jabloni, hrusiek a sliviek. Slivky su hlavne duranzie, par bystrickych a este dva stromy velkych sliviek s vybornou chutou. V odrodach hrusiek sa zial nevyznam, ale mame tam nejaku zimnu odrodu a nejaku jesennu... Okrem toho mam este jednu velku, staru hrusku, ktora rodi drobne hrusky, o priemere tak 4cm, max 5 cm, su celkom sladke a rychlu hnilickuju. V podstate neviem ako najlepsie ich vyuzit...Mozno na destilat? Taku hrusku som predtym nikdy nevidel, za posledny rok tri. Vsetko uplne stare stromy, davnejsie boli v tej oblasti zrejme dost rozsirene (mozno je to bezna odroda, a ide len o moju neznalost) Co sa tyka jablk, su tam tzv. jeptisky, male cervene jablcka so skvelou chutou a podla mojho nazoru so skvelou odolnostou voci skodcom a chorobam - strom nikdy nebol postrekovany ani prerezavany a tym jablkam nic nie. Ak popadaju na zem, su aj po viac ako tyzdni neposkodene. Je to skvela odroda, ale sam si to namnozit neviem. Potom tam su tzv kozuchace, jablka so silnejsou kozkou, ale pomerne trvacne a s dobrou chutou.
miso veleg je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy