View Single Post
Starý 23-02-2017, 22:07   #52
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

V podstate musím s tvojim nazorom súhlasiť. Počet bodov nemusí byť smerodajny. Môj názor na tento projekt je, že je dobre spracovaný, až na ten názov. Nemal byť mladý farmár ale začínajúci. Hoci, možno sa museli prispôsobiť smernici EU. V druhom rade výzva je formulovana tak, že každý bod musí byť zdokladovany. Buď s potvrdeniami na začiatku alebo na konci hodnotenia projektu. Všetko musí byť podložené. Je to tak vyhlásené. Preto som išiel do tochto projektu, myslím si že sú obmedzené nejaké "tahy"z bodmi. Potešilo ma keď v decembri navýšili finančné krytie a na projekt namiesto 600 projektov podporia skoro 1000 projektov. To že sa nájdu aj" špekulanti" to sa vymedziť nedá. Hocijaký projekt sa vymyslí, nie len v rámci poľnohospodárstva, budú špekulanti, ktorý to budú chcieť využiť. Je dôležité, aby to bolo vysledovatelne. Keď dostaneš prostriedky a nesplnís zdokladované kritériá prostriedky musíš vrátiť. To by malo byť základom všetkých výziev. Myslím si, že nečakali takýto ohlas na výzvu a preto sa to tak naťahuje. Ale od vyhlásenia už prešlo 1 a pol roka je smutné, že to ešte stále nevyhodnotili.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy