View Single Post
Starý 06-01-2012, 18:09   #1
mirvin
člen
 
Registrovaný od: Jan 2012
Príspevky: 0
Počiatočné Náhradné pozemky a pôvodný vlastníci

Dobrý deň.
Od roku 1992 obhospodarujem necelých 30 ha, ktoré mi vtedajšie poľnohospodárske družstvo vydalo na základe LV a "Dohody o vydaní nehnuteľnosti" medzi vtedajším poľnohospodárskym družstvom a mnou. Jedná sa o parcely, ktoré sú v osobnom vlastníctve mňa a manžela nadobudnuté dedičstvom. Parcely boli vydané na náhradných pozemkoch. Rozhodnutie vydal pozemkový úrad 10.2.1993. Okrem iného sa v ňom uvádza citujem: "Toto rozhodnutie o vlastníckych a užívateľských pomeroch podľa neho platia do schválenia projektu pozemkových úprav podľa §13 od. 3 zákona 330/1991, ktorým sa budú upravovať vlastnícke a užívateľské pomery k pozemkom v rámci celých katastrálnych území... ".
Na základe tohoto rozhodnutia boli tieto pozemky riadne geodetmi vytýčené. Dodnes komasácia pozemkov v katastrálnom území neprebehla. V decembri 2011 sa u mňa hlásili vlastníci pôvodných parciel. Žiadali spísať nájomné zmluvy o nájmoch z pôdy. Odvolávali sa zákonom 285/2008, pretože nový podnik, ktorý nastúpil po poľnohospodárskom družstve neuzatvoril s vlastníkmi pôdy nájomné zmluvy, pretože ich parcely sa nachádzajú na mieste, kde mám ja vytýčené náhradné pozemky. Ako túto situáciu riešiť?
Kompetentným ďakujem za odpoveď.
mirvin je offline