View Single Post
Starý 24-09-2016, 10:00   #4
Dávid1983
člen
 
Registrovaný od: Sep 2016
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Krátenie dotácií 2016

Tak s týmto plne súhlasím. PPA by mala vyplácať dotácie len vlastníkom alebo prenajímateľom, ktorí sa vedia na základe toho preukázať, že je pôda je ich a že oni ju užívajú. Viem, že PPA mi nepomôže, ale som bol aspoň zistiť, na základe čoho budú preskúmavať vzniknutú nezrovnalosť, na čo sa máme pripraviť... pričom mi bolo povedané, že pre nich nie je podstatná nájomná zmluva, pretože podať žiadosť o dotáciu môže ktokoľvek. Nemusí mať pôdu vo vlastníctve a nemusí mať ani uzatvorenú nájomnú zmluvu. Je to smutné, že na Slovensku je to tak. Však keby logicky rozmýšľali, na čo by som mal uzatvorený nájom, platil by som za to dane a dal by som to niekomu, nech si to poorie a zoberie dotácie???!!!! Je to choré..... Viem, že iným takto ujde oveľa viac ha, ale aj preto, že ja to robím v menšom, tak to tiež zabolí. Ten dotyčný tvrdí, že má nájomnú zmluvu, lenže ju doposiaľ neukázal nikomu. Boli sme za právnikom, keby on aj skutočne mal nájomnú zmluvu, tak je neplatná. Pretože moju by museli najskôr zrušiť, aby mohli uzatvoriť zmluvu s ním, čo sa chvalabohu nestalo, takže sa zbytočne oháňa. Len čo nám pokazil dotácie.....
Dávid1983 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy